Qaqwqwrqw

Wyczyść samochód i tapicerkę za jednym zamachem. Lekkie i tanie odkurzacze samochodowe

O ile w przypadku wyboru odkurzacza domowego wygoda obsługi schodzi zwykle na drugi plan, to dla kupujących wersję samochodową jest ona kluczowa. Przygotowanie auta do wyjazdu wakacyjnego nie ogranicza się jedynie do przeglądu u mechanika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odkurzacze piorące poradzą sobie z samochodową tapicerką
Odkurzacze piorące poradzą sobie z samochodową tapicerką (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Poniżej znajdziesz kilka odkurzaczy samochodowych, które poradzą sobie nie tylko z czyszczeniem auta. Możesz wykorzystać je również do innych czynności, a co za tym idzie przydadzą się nie tylko w garażu. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów.

Odkurzacze samochodowe mają mniejszą moc niż te standardowe, ale z powodzeniem poradzą sobie z kurzem, sierścią, okruchami czy nawet zaschniętym błotem. Dobrej jakości sprzęt powinien mieć moc sięgającą maksymalnie 1500 W. Ich największym atutem jest poręczność i wygoda operowania. Przy pomocy zwykłego odkurzacza, nawet po odłączeniu rury trudno manewrować końcówką we wnętrzu auta, nie mówiąc już o przestrzeni pod fotelami.

Qaqwqwrqw
Z poręcznego odkurzacza możesz korzystać również w domu Shutterstock.com
Podziel się

Tani w eksploatacji

Odkurzacze z plastikowym pojemnikiem na odpady są o wiele tańsze w eksploatacji. Wystarczy otworzyć sprzęt, opróżnić go i gotowe. Obejdzie się bez zakupu i wymiany worków. Nawet najtańsze sprzęty są wyposażone w pojemnik, który pomieści sporą ilość kurzu.

Qaqwqwrqw

Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracować z odkurzaczem nie tylko w garażu. Poręczny sprzęt sprawdzi się również w pracach domowych. Pamiętaj, że odkurzacz o dużej mocy poradzi sobie z zabrudzeniami nawet bez zakładania specjalnych końcówek. Jeśli więc chcesz wybrać tańsze urządzenie, dopilnuj by było wyposażone w zestaw końcówek.

Qaqwqwrqw

Odkurzanie i pranie za jednym zamachem

Nawet najlepszy odkurzacz ręczny nie poradzi sobie z zaschniętymi plamami. Wtedy trzeba będzie pokusić się o bardziej zaawansowany sprzęt do czyszczenia tapicerki. Odkurzacze piorące niestety nie są tak poręczne jak samochodowe, ale doskonale sprawdzą się w zaniedbanym aucie. Pranie pozwoli pozbyć się uciążliwych zapachów, które "przegryzą" się przez tapicerkę, na przykład dymu papierosowego. Z drugiej strony taki odkurzacz świetnie wyczyści wykładziny w domu. Koniec z trudnymi do usunięcia plamami, które szpecą dywan.

Qaqwqwrqw
Shutterstock.com
Podziel się

Osoby, które spędzają dużo czasu za kółkiem nie zawsze mają czas na to, by wyczyścić wnętrze samochodu jak należy. Dlatego w ich przypadku dobrze będzie zaopatrzyć się w sprzęt, który można zabrać ze sobą w trasę. Dzięki temu możesz zabrać się za czyszczenie w każdym miejscu, pod warunkiem że masz źródło zasilania.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw