Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4

Wyczyść samochód i tapicerkę za jednym zamachem. Lekkie i tanie odkurzacze samochodowe

O ile w przypadku wyboru odkurzacza domowego wygoda obsługi schodzi zwykle na drugi plan, to dla kupujących wersję samochodową jest ona kluczowa. Przygotowanie auta do wyjazdu wakacyjnego nie ogranicza się jedynie do przeglądu u mechanika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odkurzacze piorące poradzą sobie z samochodową tapicerką
Odkurzacze piorące poradzą sobie z samochodową tapicerką (Shutterstock.com)
ycipk-cvgsq4

Poniżej znajdziesz kilka odkurzaczy samochodowych, które poradzą sobie nie tylko z czyszczeniem auta. Możesz wykorzystać je również do innych czynności, a co za tym idzie przydadzą się nie tylko w garażu. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów.

Odkurzacze samochodowe mają mniejszą moc niż te standardowe, ale z powodzeniem poradzą sobie z kurzem, sierścią, okruchami czy nawet zaschniętym błotem. Dobrej jakości sprzęt powinien mieć moc sięgającą maksymalnie 1500 W. Ich największym atutem jest poręczność i wygoda operowania. Przy pomocy zwykłego odkurzacza, nawet po odłączeniu rury trudno manewrować końcówką we wnętrzu auta, nie mówiąc już o przestrzeni pod fotelami.

ycipk-cvgsq4
Z poręcznego odkurzacza możesz korzystać również w domu Shutterstock.com
Podziel się

Tani w eksploatacji

Odkurzacze z plastikowym pojemnikiem na odpady są o wiele tańsze w eksploatacji. Wystarczy otworzyć sprzęt, opróżnić go i gotowe. Obejdzie się bez zakupu i wymiany worków. Nawet najtańsze sprzęty są wyposażone w pojemnik, który pomieści sporą ilość kurzu.

ycipk-cvgsq4

Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracować z odkurzaczem nie tylko w garażu. Poręczny sprzęt sprawdzi się również w pracach domowych. Pamiętaj, że odkurzacz o dużej mocy poradzi sobie z zabrudzeniami nawet bez zakładania specjalnych końcówek. Jeśli więc chcesz wybrać tańsze urządzenie, dopilnuj by było wyposażone w zestaw końcówek.

ycipk-cvgsq4

Odkurzanie i pranie za jednym zamachem

Nawet najlepszy odkurzacz ręczny nie poradzi sobie z zaschniętymi plamami. Wtedy trzeba będzie pokusić się o bardziej zaawansowany sprzęt do czyszczenia tapicerki. Odkurzacze piorące niestety nie są tak poręczne jak samochodowe, ale doskonale sprawdzą się w zaniedbanym aucie. Pranie pozwoli pozbyć się uciążliwych zapachów, które "przegryzą" się przez tapicerkę, na przykład dymu papierosowego. Z drugiej strony taki odkurzacz świetnie wyczyści wykładziny w domu. Koniec z trudnymi do usunięcia plamami, które szpecą dywan.

ycipk-cvgsq4
Shutterstock.com
Podziel się

Osoby, które spędzają dużo czasu za kółkiem nie zawsze mają czas na to, by wyczyścić wnętrze samochodu jak należy. Dlatego w ich przypadku dobrze będzie zaopatrzyć się w sprzęt, który można zabrać ze sobą w trasę. Dzięki temu możesz zabrać się za czyszczenie w każdym miejscu, pod warunkiem że masz źródło zasilania.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4