Trwa ładowanie...

Nowoczesna nawigacja samochodowa. Jak wybrać sprzęt w 2018 roku

Mogłoby się wydawać, że w dobie wszechobecnych smartfonów nawigacja GPS już dawno została całkowicie zapomniana. Nic bardziej mylnego, na rynku wciąż pojawiają się nowe modele, które oferują bardzo przydatne udogodnienia.

Nowoczesna nawigacja samochodowa. Jak wybrać sprzęt w 2018 rokuŹródło: iStock.com
dc3xtjh
dc3xtjh

Poniżej znajdziesz kilka nowoczesnych nawigacji samochodowych w atrakcyjnych cenach. Takie atuty jak dożywotnia aktualizacja map i mnogość dodatkowych funkcji z pewnością zainteresują wielu kierowców.

Duży ekran to już podstawa

Za nawigację samochodową o przekątnej ekranu 7 cali nie trzeba zapłacić wiele, w przeciwieństwie do dużego smartfona. Najtańsze, a przy tym wydajne modele to koszt około 350 zł. Dodatkowo otrzymujesz wgrane mapy Polski i reszty krajów Europy, a także różnorodne wizualizacje map.

Nawigację firmy Becker wyposażono w system pozwalający na zaawansowane planowanie trasy. W związku z tym możesz wybrać tę najkrótszą, ominąć płatne drogi czy miejsca niebezpieczne. Dodatkowo urządzenie w wersji premium pozwala na bieżąco śledzić natężenie ruchu na przemierzanej trasie. Taka funkcja przyda się przy omijaniu korków i robót drogowych odpowiednio wcześniej.

Zawsze świeże mapy

Pozornym problemem jest brak aktualizacji map. Jeszcze kilka lat temu kierowcy musieli płacić grube pieniądze i poświęcać sporo czasu na wgranie nowych tras i irytowali się, że obecna na planie droga została nagle wyłączona z ruchu. Część nawigacji takich jak Mio Spirit stawia więc na dożywotnie aktualizacje map kilka razy w roku. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera, poczekać kilka minut i gotowe.

123RF
Źródło: 123RF

Skoro mowa o mapach, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Część tańszych urządzeń może mieć problemy z dokładnością, a także rzadkimi aktualizacjami. Jeśli więc planujesz częste podróże za granicę, lepiej od razu zaopatrzyć się w model z wgranymi mapami Europy, niż kupować kolejne rozszerzenia za stosunkowo wysoką kwotę. Niewątpliwie przydatnym udoskonaleniem nawigacji samochodowej, którymi dysponują niektóre modele firmy Navitel, jest wbudowany asystent pasa ruchu oraz mapa z oznakowanymi fotoradarami.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

A może smartfon?

Wiele osób używających smartfona zamiast nawigacji zwraca uwagę na oszczędność takiego rozwiązania oraz aktualizowane na bieżąco mapy. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że ekran telefonu często pozostawia wiele do życzenia. Pierwszą barierą, która utrudnia jego obsługę jest wielkość. Smartfon o odpowiedniej przekątnej ekranu kosztuje kilkukrotnie więcej niż nawigacja o podobnych parametrach.

W słoneczny dzień ekran smartfona odbija światło utrudniając uważne śledzenie trasy. Upał panujący w samochodzie i światło przenikające przez szybę jest również zgubny dla jego baterii. Na szczęście nawigacja jest odporna na wysokie temperatury.

dc3xtjh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc3xtjh
Więcej tematów