Trwa ładowanie...

Samochód gotowy na długie trasy. Warto mieć sprzęt, który spełni wymagania

Kierowcy to bardzo wymagająca grupa konsumentów, dlatego sprzęt przeznaczony dla nich musi sprostać największym wymaganiom. Jeśli spędzasz dużo czasu za kółkiem, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który ułatwi ci codzienną podróż.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Samochód gotowy na długie trasy. Warto mieć sprzęt, który spełni wymaganiaŹródło: Fotolia, fot: mrpics
d4mbrqs
d4mbrqs

Poniżej znajdziesz kilka akcesoriów dla kierowców, nie tylko tych zawodowych. Dodatkowa nawigacja, wideorejestrator czy kamera cofania znacznie ułatwią prowadzenie auta, a do zakupu zachęcają atrakcyjne ceny dobrej jakości sprzętu.

Nawigacja samochodowa

Nowoczesne nawigacje pełnią właściwie funkcję komputera pokładowego. Urządzenie nie tylko wskaże ci najszybszą drogę do celu, ale dostosuje trasę do twoich wymagań. W zależności od tego, czy zależy ci na ominięciu korków, czy ominięciu miejsc niebezpiecznych, możesz zaplanować trasę z góry, przed wejściem do samochodu. Oszczędnym spodoba się natomiast opcja wyznaczania drogi z pominięciem płatnych odcinków.

Jeszcze nawigacja czy już komputer pokładowy? iStock.com
Jeszcze nawigacja czy już komputer pokładowy? Źródło: iStock.com

Nie bez znaczenia pozostaje również możliwość aktualizacji map. Stan dróg w całej Europie zmienia się z miesiąca na miesiąc, dlatego kupując nawigację warto sprawdzić, czy producent oferuje gratisową dożywotnią aktualizację systemu. W dodatku wgrywanie ich jest bardzo proste, wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i wykonać kilka podstawowych kroków. Nie trzeba korzystać z pomocy specjalistów.

Oczywiście im droższe urządzenie, tym częstsze aktualizacje. Przy wyborze nawigacji samochodowej poza dodatkami, warto zwrócić uwagę również na przekątną ekranu. Im będzie większa, tym łatwiej operować urządzeniem, ale zasłania również większą część szyby. Nawigację w optymalnym rozmiarze 7 cali można znaleźć już za około 350 zł.

Wideorejestrator

Stłuczka może zdarzyć się każdemu, a w niektórych sytuacjach służby porządkowe mają poważny problem z ustaleniem winnego. Z drugiej strony nawet gdy będziesz przekonany o swojej niewinności, to druga strona może próbować zrzucić na ciebie odpowiedzialność. Dlatego każdemu kierowcy przyda się wideorejestrator.

Urządzenia te zyskały sporą popularność u naszych wschodnich sąsiadów, gdzie kierowcy jeżdżą zdecydowanie bardziej agresywnie, a nagranie stanowi często jedyny dowód niewinności i pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy w sądzie. Przy wyborze kamery trzeba pamiętać o kilku ważnych parametrach.

Przede wszystkim liczy się jakość oraz kąt nagrywania. Wraz z jakością matrycy rośnie cena urządzenia, ale zwiększa się również pewność, że uwiecznisz całe zdarzenie. Nie warto więc schodzić poniżej standardu jakim jest Full HD. W ten sposób nie będziesz mieć problemów z uchwyceniem numeru rejestracyjnego samochodu, który zachowuje się podejrzanie. Od jakości matrycy zależy również to, jak kamera radzi sobie przy nagrywaniu nocą. Im będzie większa, tym mniej szumów podczas nagrywania w nocy.

Zestaw głośnomówiący

Kodeks drogowy nie zabrania rozmów telefonicznych podczas prowadzenia auta, o ile urządzenie nie wymaga trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dlatego jeśli cały czas musisz być pod telefonem lub po prostu lubisz słuchać muzyki, a przeszkadzają ci ciągnące się kable, warto zaopatrzyć się w bezprzewodowy zestaw słuchawkowy.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Przy wyborze liczy się przede wszystkim czas pracy na jednym ładowaniu, oraz to ile słuchawka "wytrzyma" w stanie gotowości. Dobrej jakości urządzenia umożliwiają prowadzenie rozmów przez 11 godzin bez przerwy. Warto zaopatrzyć się w urządzenie ze specjalną żelową nakładką, która dopasowuje się do kształtu ucha i zapewnia odpowiednie wygłuszenie oraz wysoką jakość dźwięku. Wystarczy sparować słuchawkę ze smartfonem za pośrednictwem bluetooth i gotowe. Teraz możesz prowadzić rozmowę bez wyciągania smartfona z kieszeni.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4mbrqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mbrqs
Więcej tematów