Trwa ładowanie...

Jak słuchać muzyki z telefonu w samochodzie. Polecamy niezbędne akcesoria

Wysłużone płyty CD powoli odchodzą w niepamięć, większość muzyki mieści się teraz na kartach pamięci telefonów i tabletów. O ile nowe auta łatwo połączą się ze smartfonem, te starsze mogą mieć spore problemy. Na szczęście zawsze znajdzie się rozwiązanie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jak słuchać muzyki z telefonu w samochodzie. Polecamy niezbędne akcesoriaŹródło: Shutterstock.com
d6y8xdh
d6y8xdh

Poniżej znajdziesz najprostsze sposoby na połączenie smartfona z samochodowymi głośnikami, a także sprzęt, którego potrzebujesz, by to osiągnąć. Ulubione playlisty, a także muzyka z licznych aplikacji, z powodzeniem zastąpią nieco archaiczne kasety i płyty.

Transmitery FM

Podstawowym urządzeniem potrzebnym do przesyłania muzyki jest transmiter, który działa za pośrednictwem portu USB lub Bluetooth. Wystarczy podłączyć telefon przewodowo lub bezprzewodowo i wygodnie sterować dźwiękiem za pośrednictwem smartfona lub kompaktowego pilota. W ofercie sklepów można znaleźć również transmitery, które odtwarzają muzykę bezpośrednio z kart pamięci i pendrive'ów. Wystarczy podłączyć urządzenie i gotowe. Możesz słuchać ulubionych piosenek zawsze i wszędzie, zamiast zdawać się na radio.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Większość transmiterów posiada również funkcję zestawu głośnomówiącego. Dzięki temu w trakcie słuchania muzyki można swobodnie odebrać połączenie, a po jego zakończeniu urządzenie automatycznie wznowi odtwarzanie. Należy zwrócić uwagę na jakość sprzętu, w tańszych modelach głośnik może nieco niedomagać.

d6y8xdh

Kabel AUX

To podstawowy sposób na podłączenie smartfona do samochodowego radia. Jest stosunkowo prosty w montażu i nie wymaga dużych nakładów finansowych, jednak przeznaczony jest dla samochodów wyposażonych w nowocześniejsze radia. Te starsze nie mają wyjścia audio jack 3,5 mm. Sterowanie muzyką odbywa się wtedy wyłącznie przez telefon, co może stwarzać kierowcy nieco problemu, zwłaszcza podczas jazdy.

Nowoczesne modele bezprzewodowe wyposażone w odbiornik Bluetooth mogą funkcjonować bez kabla, a w razie potrzeby same posłużą za pilot. Nic nie stoi również na przeszkodzie by użyć mini odbiornika w połączeniu z ulubionymi słuchawkami, dzięki czemu staną się bezprzewodowe. Kilkumetrowy zasięg sprawia, że możesz słuchać ulubionej muzyki na słuchawkach, podczas gdy telefon pozostanie na biurku lub łóżku.

Kiedy czas zmienić radio?

Droższym rozwiązaniem będzie wymiana całego radia na nowsze. Rozwiąże to wszystkie problemy związane z połączeniem smartfona z głośnikami. Można je zamontować w każdym samochodzie, będzie działać bez zarzutu niezależnie od jakości głośników.

Tysiące utworów zawsze pod ręką Shutterstock.com
Tysiące utworów zawsze pod ręką Źródło: Shutterstock.com

Po sparowaniu telefonu z głośnikami możesz odtwarzać muzykę z każdej karty pamięci lub aplikacji. Wybierając odpowiednie urządzenia nie odczujesz spadku jakości dźwięku. Proces parowania urządzeń jest banalnie prosty w obsłudze i włączenie odpowiedniego utworu trwa zaledwie kilka sekund. Jeśli natomiast korzystasz nawigacji w telefonie, urządzenie odtwarza również komunikaty, jednocześnie ściszając muzykę, by nie zagłuszała poleceń.

Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej wytrzymałe smartfony nie będą działać w nieskończoność. Wybierając się w dłuższą trasę, lepiej mieć pełną baterię lub zaopatrzyć się dodatkowo w ładowarkę samochodową. Dla większości kierowców nie stanowi to problemu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj