Trwa ładowanie...

Cysterna wjechała w stojącą ciężarówkę. Wybuchła w wielkiej kuli ognia

Do tragicznego wypadku doszło w pobliżu Bolonii, gdzie rozpędzona cysterna uderzyła w stojącą w korku ciężarówkę. Samochód natychmiast stanął w płomieniach, a po chwili nastąpił ogromny wybuch. W wyniku wypadku zginęły 2 osoby, a 70 zostało rannych.
Share
Wybuch powybijał okna w pobliskich budynkach
Wybuch powybijał okna w pobliskich budynkachŹródło: Materiały prasowe
d22wqk6

Przerażające wideo pokazuje wypadek, który miał miejsce na przedmieściach Bolonii 6 sierpnia. W stojące w korku pojazdy z dużą prędkością wjechała cysterna.

Na nagraniu udostępnionym przez włoską policję widać, jak kierowca rozpędzonej cysterna nie jest w stanie wyhamować i uderza w stającego na drodze TIR-a. Uderzenie było tak mocne, że nie tylko zniszczyło naczepę uderzonego pojazdu, ale sama cysterna momentalnie stanęła w ogniu.

Od samego początku pożar był sporych rozmiarów, ale najgorsze wydarzyło się po chwili. Cysterna wybuchła w ogromnej kuli ognia.

d22wqk6

Oficjalnie podano jedynie, że samochód przewoził palną substancję, ale media informują, że najprawdopodobniej było to LPG.

W wyniku wypadku zginęły przynajmniej dwie osoby, a nawet 70 zostało rannych – podała policja. Część ofiar została poważnie poparzona. W pobliskich budynkach wyleciały szyby i szkło trafiło osoby będącej w sporej odległości od wypadku. Co więcej, wybuch był tak mocny, że zapadła się droga.

Strażacy potrzebowali trzech godzin, aby ugasić pożar.

d22wqk6

Podziel się opinią

Share
d22wqk6
d22wqk6
Więcej tematów