Trwa ładowanie...

Co się dzieje z niezapiętym pasażerem z tyłu podczas wypadku? Tragiczne wyniki testu

O obowiązku zapinania pasów w samochodzie nie trzeba nikomu przypominać. Wiele osób jednak lekceważy tę zasadę, gdy wsiada do samochodu Ubera lub do taksówki. Nie zdają sobie sprawy, że skutki takiej decyzji mogą być śmiertelne, nie tylko dla nich.

dsaf13m
dsaf13m

Materiał pokazuje symulację zderzenia czołowego przy prędkości 35 mil na godzinę (około 56 kilometrów na godzinę). Siedzący z tyłu manekin wylatuje z siedzenia i dociska fotel kierowcy, przygniatając go do poduszki powietrznej. Badania przeprowadzone przez amerykańską instytucję IIHS, twórcę wideo, pokazały, że w przypadku takiego zderzenia ryzyko śmierci kierowcy wzrasta dwukrotnie, jeśli pasażer siedzący za nim jest niezapięty.

Warto o tym pamiętać, zajmując miejsce w coraz popularniejszym Uberze bądź taksówce. Właśnie tam pasażerowie chętnie rezygnują z bezpieczeństwa na rzecz wygody. Pasy mogą odegrać ważną rolę szczególnie podczas nocnych przejazdów – puste miasto może zachęcić kierowcę do rozwinięcia większej prędkości niż sprawdzane 56 kilometrów na godzinę.* Przypominamy, że za jazdę bez zapiętych pasów grozi mandat w wysokości 100 złotych.*

dsaf13m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsaf13m
Więcej tematów