Trwa ładowanie...

Będą zmiany w systemie egzaminowania. Po błędzie będzie można dokończyć egzamin

Ministerstwo Infrastruktury chce zmienić zasady egzaminowania kandydatów na kierowców i funkcjonowania WORD-ów. Wszystko po to, by więcej osób zdawało egzamin.

Będą zmiany w systemie egzaminowania. Po błędzie będzie można dokończyć egzaminŹródło: Forum, fot: Daniel Dmitriew
d9fi17l
d9fi17l

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w wywiadzie dla radia RMF zapowiedział zmianę przepisów o egzaminowaniu kierowców. Stwierdził, że zdaniem resortu egzamin praktyczny nie powinien być przerywany, gdy egzaminowany popełni błąd wykluczający zaliczenie próby. W myśl nowych przepisów dalszą jazdę egzaminator będzie traktował jako okazję do zwrócenia kandydatowi na kierowcę uwagi na niedociągnięcia w umiejętnościach i znajomości przepisów. Dzięki temu taka osoba otrzyma informację zwrotną, która może pozytywnie wpłynąć na wynik kolejnego egzaminu. - Naszym celem jest to, żeby nie przygotowywać kursantów do zaliczenia egzaminu, ale do bezpiecznej jazdy - stwierdził Andrzej Adamczyk.

To jednak nie koniec. Jak już pisaliśmy, resort zamierza umożliwić osobom, które zakończyły kurs praktyczny i teoretyczny, ale jeszcze nie zdały egzaminu, jazdy doszkalające z rodzicem lub opiekunem prawnym w prywatnym samochodzie. Będzie musiał być on odpowiednio oznaczony. Osoba szkoląca będzie musiała przynajmniej od pięciu lat posiadać prawo jazdy.

Nowe prawo zmieni również kwestie administracyjne. Egzaminatorzy staną się pracownikami zatrudnianymi przez wojewodów, a nie przez ośrodki egzaminowania. Na czas egzaminu będą oni po prostu korzystać z infrastruktury WORD-ów. Resort chce w ten sposób zlikwidować związek pomiędzy liczbą zakończonych negatywnie egzaminów praktycznych a wpływami instytucji zatrudniającej egzaminatorów.

Źródło: RMF FM

d9fi17l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9fi17l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj