Trwa ładowanie...

Bajaj sprzedał prawie ćwierć miliona jednośladów w jeden miesiąc

W czasie pandemii koronawirusa wiele osób postanawia przesiąść się na własny środek transportu. Między innymi to stoi za ogromnym sukcesem indyjskiej marki Bajaj. W maju 2021 r. sprzedała ona aż 113 proc. więcej pojazdów niż rok wcześniej.

----
----
----
Share
Bajaj Dominar
Bajaj DominarŹródło: Materiały prasowe
do7hghv

Bajaj Auto jest najwięcej na świecie wartym producentem motocykli. Choć w Europie jednoślady tej firmy to egzotyka, to w Azji można je spotkać na każdym kroku. O tym, że ogromny sukces firmy Bajaj dopiero się rozkręca może świadczyć wynik sprzedaży w maju 2021 r. Tylko w tym jednym miesiącu indyjska firma dostarczyła klientom 240 554 jednośladów. Jest to wartość zupełnie nieporównywalna do wyników np. europejskich marek.

Co więcej, wynik ten robi jeszcze większe wrażenie, gdy porówna się go do sprzedaży rok wcześniej. W maju 2020 r. było to 112 798 sztuk. Już to była spora liczba, ale tegoroczna jest ponad dwukrotnie wyższa.

do7hghv

Jest to efekt tego, że w czasach pandemii koronawirusa mieszkańcy wielu azjatyckich krajów jeszcze chętniej przesiadają się na jednoślady pozwalające ograniczyć kontakt z innymi osobami. Co ciekawe, prawie za cały wzrost sprzedaży odpowiada eksport – 180 212 sztuk w porównaniu z 73 512 rok wcześniej. Oczywiście na lokalnym indyjskim rynku też było dużo lepiej – 60 342 jednoślady (39 286 w 2020 r.).

Przy takiej fali wznoszącej nie powinno dziwić, że Bajaj planuje sporo nowych modeli. Warto też pamiętać, że indyjska firma ma blisko połowę udziałów w KTM-ie, a dzięki temu i w Husqvarnie, i odpowiada za tworzenie i produkcję mniejszych motocykli tych dwóch marek. Firma z Indii nawiązała też współpracę z Triumphem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
do7hghv

Podziel się opinią

----
----
Share
do7hghv
do7hghv
Więcej tematów