Trwa ładowanie...

5 gadżetów dla kierowców. Zadbaj o komfort jazdy

Nowoczesny kierowca potrafi wykorzystać wszystkie atuty, jakie dają nowoczesne technologie. Niewielkim kosztem sprawisz, że jazda będzie o wiele przyjemniejsza. Warto przejrzeć propozycje, część z nich może cię zainspirować.

Share
5 gadżetów dla kierowców. Zadbaj o komfort jazdy
Źródło: Shutterstock.com
d2lkhjc

Multitool w razie wypadku

Podczas jazdy samochodem nie wolno zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Przyda ci się poręczny multitool w formie breloka, który sprawdzi ciśnienie w kołach i w razie potrzeby przetnie pasy bezpieczeństwa. Tylko zachowując zimną krew możesz wydostać się z pułapki. Wbudowany zbijak do szyb pozwoli wydostać się z auta, gdy w wyniku uszkodzenia drzwi nie będą w stanie się otworzyć. Dodatkowo warto zainwestować w model z wbudowanym miernikiem stanu zużycia bieżnika. W ten sposób możliwe będzie kontrolowanie stanu kół na bieżąco. To doskonały gadżet zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego kierowcy.

To małe narzędzie może uratować życie Youtube.com
To małe narzędzie może uratować życie Źródło: Youtube.com

Czujnik parkowania i kamera cofania

Czasem nawet pozornie prosty wyjazd z parkingu może zakończyć się blamażem. Właściwie każdemu kierowcy zdarzyło się kiedyś zostać przyblokowanym przez samochody z przodu i z tyłu. W takim przypadku niezwykle przydatny będzie czujnik cofania. To prosty gadżet, który obecnie montowany jest w większości nowszych samochodów, ale z powodzeniem możesz umieścić go również na zderzaku starszego auta. Jeśli natomiast decydujesz się na kamerę cofania, warto wziąć pod uwagę kąt widzenia, jaki oferuje urządzenie. Około 120 stopni w poziomie sprawi, że nic nie umknie twojej uwadze.

Rejestrator jazdy

Warto mieć na oku również to, co dzieje się z przodu auta. Niewielka kamera o dobrej jakości nagrywania przyda się szczególnie osobom, które spędzają dużo czasu za kółkiem. W przypadku stłuczki to często jedyny sposób na to, by udowodnić swoją niewinność. Podobnie jak w przypadku kamery cofania kluczowe są szerokie kąty widzenia, które pozwolą uwiecznić wszystko, co dzieje się na drodze, a nie jedynie sam moment kolizji. Poza kątem liczy się również jakość nagrywania, szczególnie w nocy, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość matrycy.

Zestaw słuchawkowy do jazdy samochodem

Używanie podczas jazdy sprzętu, który może rozproszyć uwagę kierowcy albo zmusić go do oderwania rąk od kierownicy jest surowo wzbronione i może wiązać się ze sporym mandatem. Jeśli przez cały czas musisz być w kontakcie z innymi osobami, warto zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy. Bateria tego niepozornego urządzenia wystarcza na wiele godzin rozmów, a jakość dźwięku, w zależności od rodzaju urządzenia będzie o wiele lepsza niż w przypadku słuchawek. Urządzenie ma zasięg pracy nawet do 10 metrów i umożliwia podłączenie kilku urządzeń na raz.

Dobra nawigacja najlepszym przyjacielem kierowcy iStock.com
Dobra nawigacja najlepszym przyjacielem kierowcy Źródło: iStock.com

Nawigacja w trasę i na miasto

Obecnie wielu kierowców nie wyobraża sobie dalekich podróży bez nawigacji samochodowej. Zaktualizowane mapy to podstawa, szczególnie podczas wakacyjnego wyjazdu. Nowsze urządzenia są w stanie nie tylko wytyczyć najszybszą lub najbezpieczniejszą trasę, ale również ominąć najbardziej zakorkowane okolice czy sprawdzić prace remontowe na drogach. To sprawia, że na miejsce dojedziesz bez przeszkód.

d2lkhjc

Podziel się opinią

Share
d2lkhjc
d2lkhjc
Więcej tematów