Trwa ładowanie...
ycipk-35nwxy

5 gadżetów dla kierowców. Zadbaj o komfort jazdy

Nowoczesny kierowca potrafi wykorzystać wszystkie atuty, jakie dają nowoczesne technologie. Niewielkim kosztem sprawisz, że jazda będzie o wiele przyjemniejsza. Warto przejrzeć propozycje, część z nich może cię zainspirować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poręczny rejestrator jazdy to nie wszystko
Poręczny rejestrator jazdy to nie wszystko (Shutterstock.com)
ycipk-35nwxy

Multitool w razie wypadku

Podczas jazdy samochodem nie wolno zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Przyda ci się poręczny multitool w formie breloka, który sprawdzi ciśnienie w kołach i w razie potrzeby przetnie pasy bezpieczeństwa. Tylko zachowując zimną krew możesz wydostać się z pułapki. Wbudowany zbijak do szyb pozwoli wydostać się z auta, gdy w wyniku uszkodzenia drzwi nie będą w stanie się otworzyć. Dodatkowo warto zainwestować w model z wbudowanym miernikiem stanu zużycia bieżnika. W ten sposób możliwe będzie kontrolowanie stanu kół na bieżąco. To doskonały gadżet zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego kierowcy.

ycipk-35nwxy
To małe narzędzie może uratować życie Youtube.com
Podziel się

Czujnik parkowania i kamera cofania

Czasem nawet pozornie prosty wyjazd z parkingu może zakończyć się blamażem. Właściwie każdemu kierowcy zdarzyło się kiedyś zostać przyblokowanym przez samochody z przodu i z tyłu. W takim przypadku niezwykle przydatny będzie czujnik cofania. To prosty gadżet, który obecnie montowany jest w większości nowszych samochodów, ale z powodzeniem możesz umieścić go również na zderzaku starszego auta. Jeśli natomiast decydujesz się na kamerę cofania, warto wziąć pod uwagę kąt widzenia, jaki oferuje urządzenie. Około 120 stopni w poziomie sprawi, że nic nie umknie twojej uwadze.

ycipk-35nwxy

Rejestrator jazdy

Warto mieć na oku również to, co dzieje się z przodu auta. Niewielka kamera o dobrej jakości nagrywania przyda się szczególnie osobom, które spędzają dużo czasu za kółkiem. W przypadku stłuczki to często jedyny sposób na to, by udowodnić swoją niewinność. Podobnie jak w przypadku kamery cofania kluczowe są szerokie kąty widzenia, które pozwolą uwiecznić wszystko, co dzieje się na drodze, a nie jedynie sam moment kolizji. Poza kątem liczy się również jakość nagrywania, szczególnie w nocy, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość matrycy.

ycipk-35nwxy

Zestaw słuchawkowy do jazdy samochodem

Używanie podczas jazdy sprzętu, który może rozproszyć uwagę kierowcy albo zmusić go do oderwania rąk od kierownicy jest surowo wzbronione i może wiązać się ze sporym mandatem. Jeśli przez cały czas musisz być w kontakcie z innymi osobami, warto zaopatrzyć się w zestaw słuchawkowy. Bateria tego niepozornego urządzenia wystarcza na wiele godzin rozmów, a jakość dźwięku, w zależności od rodzaju urządzenia będzie o wiele lepsza niż w przypadku słuchawek. Urządzenie ma zasięg pracy nawet do 10 metrów i umożliwia podłączenie kilku urządzeń na raz.

ycipk-35nwxy
Dobra nawigacja najlepszym przyjacielem kierowcy iStock.com
Podziel się

Nawigacja w trasę i na miasto

Obecnie wielu kierowców nie wyobraża sobie dalekich podróży bez nawigacji samochodowej. Zaktualizowane mapy to podstawa, szczególnie podczas wakacyjnego wyjazdu. Nowsze urządzenia są w stanie nie tylko wytyczyć najszybszą lub najbezpieczniejszą trasę, ale również ominąć najbardziej zakorkowane okolice czy sprawdzić prace remontowe na drogach. To sprawia, że na miejsce dojedziesz bez przeszkód.

ycipk-35nwxy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-35nwxy

ycipk-35nwxy
ycipk-35nwxy