Trwa ładowanie...

Zniżki na AC za GPS - czy to możliwe?

Zniżki na AC za GPS - czy to możliwe?Źródło: www.sxc.hu
d30re97
d30re97

Wykupienie ubezpieczenia AC często wiąże się z niemałymi kosztami. Są jednak sposoby aby na tego typu polisę uzyskać dodatkową zniżkę.

Autocasco jest ubezpieczeniem komunikacyjnym dobrowolnym i wykupuje się je na wypadek kradzieży samochodu bądź jego zawartości, ale też w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu. Zazwyczaj polisa ma na celu wypłatę odszkodowania gdy ponosimy winę za uszkodzenie auta oraz w przypadku gdy sprawca uszkodzeń jest nieznany.

Jednym ze sprawdzonych sposobów na uzyskanie zniżki przy kupnie AC jest zamontowanie w aucie lokalizatora GPS. Wynosi ona 10 proc. i jest skierowana do użytkowników samochodów osobowych. Lokalizator GPS to urządzenie umożliwiające śledzenie pozycji pojazdu w czasie rzeczywistym, co pozwala w znacznym stopniu na zabezpieczenie auta przed kradzieżą.

Warto pamiętać, że jeżeli ubiegamy się o zniżki na AC samochody muszą mieć obligatoryjnie zamontowane zabezpieczenie w zależności od wartości pojazdu. Przykładowo, gdy wartość samochodu wynosi poniżej 50 000 zł ubezpieczyciel wymaga, by posiadało jedno zabezpieczenie w postaci np. immobilisera.

Gdy mówimy o aucie o większej wartości, zamontowany musi być też alarm. Przy samochodach o wartości powyżej 100 000 zł wymagane są natomiast trzy zabezpieczenie. Przy zniżce na AC, zyskuje się więc ochronę auta.

Dodatkową zaletą lokalizatorów GPS jest pewność, że użyczając samochód komuś z rodziny, np. synowi czy córce, będziemy mieli pewność że dotarli bezpiecznie do celu. Urządzenia są niewielkie, zaś ich cena wynosi od kilkuset złotych wzwyż, co w pierwszym roku użytkowania pokryje się z kwotą jaką uzyskamy za zniżki AC.

Źródło: inplusPR

/ll

d30re97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30re97
Więcej tematów