Trwa ładowanie...
dr5vovx

Ze stacji benzynowej w Chojnicach wyciekał LPG

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ze stacji benzynowej w Chojnicach wyciekał LPG
(PAP/Marcin Bielecki)
dr5vovx

Na stacji benzynowej w Chojnicach (Pomorskie) przy ul. Tucholskiej doszło w piątek do rozszczelnienia zbiornika z gazem LPG. Fragment ulicy został zamknięty. Ewakuowano kilkanaście osób.

Jak powiedziała PAP Magdalena Stolp z Komendy Powiatowej Policji do awarii zbiornika z LPG doszło tuż przed godziną 15. Ze wstępnych policji ustaleń wynika, że podczas cofania uderzyła w niego ciężarówka. Ulica Tucholska, będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 240 na Tucholę, została zamknięta na odcinku od Przemysłowej do Gdańskiej. Ze stacji ewakuowano trzech pracowników oraz kilkanaście osób ze znajdujących się w jej pobliżu budynków przemysłowych. Na miejsce wezwano straż pożarną.

Rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach kpt. Marcin Wróblewski poinformował PAP, że oprócz zawodowych strażaków i jednostek OSP na stację wezwano specjalistyczną grupę ze Starogardu Gdańskiego.

Strażacy, jak powiedział kpt Wróblewski, najpierw utworzyli kurtyny wodne, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się gazu. Później ubrani w ochronne stroje członkowie grupy ze Starogardu Gdańskiego zakręcili zawory przy zbiorniku likwidując w ten sposób wyciek.

dr5vovx

Podziel się opinią

Share

dr5vovx

dr5vovx