Trwa ładowanie...
ycipk-2hc5od

Ze stacji benzynowej w Chojnicach wyciekał LPG

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ze stacji benzynowej w Chojnicach wyciekał LPG
(PAP/Marcin Bielecki)
ycipk-2hc5od

Na stacji benzynowej w Chojnicach (Pomorskie) przy ul. Tucholskiej doszło w piątek do rozszczelnienia zbiornika z gazem LPG. Fragment ulicy został zamknięty. Ewakuowano kilkanaście osób.

Jak powiedziała PAP Magdalena Stolp z Komendy Powiatowej Policji do awarii zbiornika z LPG doszło tuż przed godziną 15. Ze wstępnych policji ustaleń wynika, że podczas cofania uderzyła w niego ciężarówka. Ulica Tucholska, będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 240 na Tucholę, została zamknięta na odcinku od Przemysłowej do Gdańskiej. Ze stacji ewakuowano trzech pracowników oraz kilkanaście osób ze znajdujących się w jej pobliżu budynków przemysłowych. Na miejsce wezwano straż pożarną.

Rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach kpt. Marcin Wróblewski poinformował PAP, że oprócz zawodowych strażaków i jednostek OSP na stację wezwano specjalistyczną grupę ze Starogardu Gdańskiego.

ycipk-2hc5od

Strażacy, jak powiedział kpt Wróblewski, najpierw utworzyli kurtyny wodne, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się gazu. Później ubrani w ochronne stroje członkowie grupy ze Starogardu Gdańskiego zakręcili zawory przy zbiorniku likwidując w ten sposób wyciek.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2hc5od

ycipk-2hc5od
ycipk-2hc5od