Trwa ładowanie...
ycipk-1pqx90

Zarzuty dla policjantów, których skorumpowano ciastkami

Pięć zarzutów postawiła prokuratura dwóm policjantom z powiatu konińskiego w woj. wielkopolskim, którzy mieli przyjmować łapówki od kierowców. Jak ustaliła prokuratura, w jednym przypadku za odstąpienie od wypisania mandatu stróże prawa przyjęli pudełko ciastek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zarzuty dla policjantów, których skorumpowano ciastkami
(PAP, Fot: Marcin Bielecki)
ycipk-1pqx90

Podejrzani chcą się dobrowolnie podać karze. Prokurator wystąpił o wymierzenie uzgodnionej z nimi kary bez przeprowadzania rozprawy, decyzję podejmie sąd w Koninie. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie prokurator Marek Kasprzak poinformował PAP, że sprawa dotyczy zdarzeń z kwietnia 2016 r.

Policjanci mieli przyjmować łapówki i żądać korzyści majątkowych w zamian za odstąpienie od ukarania kierowców. Funkcjonariusze usłyszeli pięć zarzutów związanych z przekroczeniem uprawnień i z przyjęciem łapówki.

Prok. Kasprzak powiedział, że w jednym przypadku kierowca, któremu groził mandat i zabranie dowodu rejestracyjnego, zaoferował funkcjonariuszom pudełko ciastek o wartości 20 zł. Policjanci przyjęli ciastka i odstąpili od ukarania kierowcy.

ycipk-1pqx90

Funkcjonariusze w wieku 31 i 36 lat przyznali się do winy i zadeklarowali chęć dobrowolnego poddania się karze. Wystąpili dla siebie o rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, karę grzywny oraz 5-letni zakaz wykonywania zawodu związanego z zapewnieniem bezpieczeństwa osób, mienia oraz ochroną porządku publicznego.

O dobrowolne poddanie się karze wystąpił także kierowca – ofiarodawca ciastek. Chce dla siebie roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz kilkusetzłotowej grzywny.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1pqx90

ycipk-1pqx90
ycipk-1pqx90