Trwa ładowanie...
d1s3wc6
d1s3wc6

Zadbaj o bezpieczną drogę dziecka do szkoły

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1s3wc6

Niebawem dzieci rozpoczną nowy rok szkolny. Warto zadbać, by ich droga do szkoły była bezpieczna.

Jeśli dziecko przemierza tę drogę pieszo, to należy zaplanować wystarczająco dużo czasu na jej przebycie. Pośpiech negatywnie wpływa na koncentrację na drodze. Trzeba też przećwiczyć tę drogę - warto ją kilkakrotnie przemierzyć z dzieckiem, jednocześnie nachylając się w taki sposób, aby móc postrzegać otoczenie z takiej samej perspektywy jak ono.

Nie należy zabraniać dziecku iść razem z innymi dziećmi, które mają do przebycia tę samą drogę. Bardzo istotną kwestią jest ubiór - zadbajmy, by jego odzież była jasna oraz posiadała elementy odblaskowe. Jest to szczególnie ważne jesienią i zimą, gdy prędko zapada zmrok. Dzięki temu dziecko będzie dużo lepiej widoczne dla kierowców.

d1s3wc6

Gdy odwozimy pociechę do szkoły samochodem, zawsze korzystajmy z fotelika i przypinajmy pasy bezpieczeństwa - nawet wtedy, gdy mamy do przejechania tylko krótki dystans. Pamiętajmy też o tym, by dziecko wysiadało tylko od strony chodnika.

W przypadku, gdy droga do szkoły pokonywana jest autobusem lub pociągiem, zwróćmy uwagę, by dziecko zawsze miało przy sobie ważny bilet i nie miało problemów podczas kontroli. Należy zadbać też o to, by maluch nauczył się rozpoznawać właściwy autobus, tramwaj lub pociąg i aby umiał nazwać przystanki.

Źródło: DEKRA

ll/tb, moto.wp.pl

Akcesoria samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Kliknij i sprawdź oferty!

d1s3wc6

Podziel się opinią

Share
d1s3wc6
d1s3wc6