Trwa ładowanie...

Z Nordkapp do RPA w czasie poniżej 11 dni

Z Nordkapp do RPA w czasie poniżej 11 dniŹródło: mat. prasowy
d14xvos
d14xvos

2 maja 2015 r. rusza „The North to South Challenge”. W jego ramach trójka śmiałków chce przejechać z najbardziej wysuniętego na północ punktu Europy do będącego „końcem Afryki” Cape Agulhas w RPA w czasie poniżej 11 dni.

Trasa wiedzie z norweskiego Nordkapp przez Szwecję, Danię, Niemcy, Holandię, Belgię, Francję, Wielką Brytanię (uczestnicy odwiedzą Londyn), a następnie znów Niemcy, Austrię, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Tanzanię, Zambię, Zimbabwe, Bostwanę i RPA, aż do Cape Agulhas. Łączny dystans wynosi 20 000 km. W skład ekipy wchodzą Sebastian Berhalter, Michael Griffith i Jan Kalmar.

Kierowcy chcą pobić dwa rekordy – najszybszego przejazdu z Nordkapp do Cape Agulhas (21 dni i 16 godzin) oraz z Londynu do Kapsztadu (10 dni i 3 godziny). Jan Kalmar opowiada, że uczestnicy są zaprawieni w długodystansowych bojach, np. objeżdżając Australię w czasie poniżej 6 dni. Bardzo istotne będzie doświadczenie z rajdów terenowych.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Trzej kierowcy chcą zredukować do absolutnego minimum postoje. W podróż wyruszą Porsche Cayenne Diesel z dodatkowymi zbiornikami paliwa. Auto napędza standardowy silnik V6 o mocy 245 KM. Modyfikacje objęły elementy ochronne podwozia, orurowanie chroniące przed skutkami zderzenia z dzikimi zwierzętami na drodze, snorkel oraz bagażnik dachowy.

ll/moto.wp.pl

d14xvos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14xvos
Więcej tematów