Trwa ładowanie...
df1p0m1

Wzrost sprzedaży nowych aut w Unii Europejskiej

df1p0m1
df1p0m1

W Unii Europejskiej zarejestrowano w sierpniu o 2,1 proc. więcej nowych samochodów niż w miesiąc wcześniej. W lipcu zarejestrowano ich 5,6 proc. więcej niż w poprzednim miesiącu - podało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów ACEA.

- To kontynuacja trendu wzrostowego, zapoczątkowanego przed rokiem - podkreślono w komunikacie. Przez osiem miesięcy tego roku, sprzedano w Europie ponad 8,3 mln nowych aut, czyli o 6 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W lipcu Francja była jedynym dużym rynkiem, gdzie sprzedaż spadła (o 4,3 proc.). Na innych wzrost wahał się od 5,5 proc. we Włoszech, przez 6,6 proc. w Wielkiej Brytanii, 6,8 proc. w Niemczech, po 11,1 proc. w Hiszpanii. To oznacza 5,6 proc. wzrostu w regionie. W sumie, w lipcu zarejestrowano tu ponad 1 mln nowych samochodów.

W sierpniu sprzedaż samochodów wzrosła o 2,1 proc. mimo, że we Francji, w Niemczech i we Włoszech odnotowały nieznaczne spadki - odpowiednio o 2,6 proc, 0,4 proc. i 0,2 proc. W Hiszpanii natomiast nowych rejestracji było o 13,7 proc. więcej, a w Wielkiej Brytanii o 9,4 proc. W całej Unii w tym czasie zarejestrowano ponad 688 400 nowych samochodów.

Od stycznia do sierpnia sprzedaż samochodów wzrosła na wszystkich głównych rynkach, o 1,6 proc. we Francji, 2,6 proc. w Niemczech, 3,5 proc. we Włoszech, 10,1 proc. w Wielkiej Brytanii i 16,4 proc. w Hiszpanii. W ten sposób popyt na nowe samochody w Unii Europejskiej był w tym roku o 6 proc. wyższy niż w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy ubiegłego roku.

Źródło: Newseria

ll/sj, moto.wp.pl

df1p0m1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1p0m1
Więcej tematów