Wypadek Mavericka Vinalesa na GP Styrii. Przestały działać hamulce

Maverick Vinales nie zapamięta dobrze GP Styrii. Na końcu prostej startowej w jego yamasze YZR-M1 przestały działać hamulce. Zawodnik zdążył zeskoczyć z maszyny, która wbiła się barierę i stanęła w ogniu. W efekcie wyścig musiał zostać przerwany.

Wypadek Mavericka Vinalesa podczas GP StyriiWypadek Mavericka Vinalesa podczas GP StyriiŹródło: PAP, EPA, fot: CHRISTIAN BRUNA
d1a6l35
d1a6l35

Chwile grozy podczas motocyklowego Grand Prix Styrii przeżył Maverick Vinales. Hiszpański zawodnik miał problemy z hamulcami i to nie byle jakie – całkowicie przestały one działać i stało się na końcu prostej startowej. Jechał tam 300 km/h, udało mu się nieco zwolnić (później hamując silnikiem i dzięki temu, że w tym miejscu tor prowadzi nieco pod górę), ale nadal yamaha Vinalesa miała ponad 200 km/h na liczniku, gdy ten z niej zeskoczył.

Zimna krew, umiejętności i dodatek w postaci szczęścia spowodowały, że Maverick Vinales wyszedł z tego przerażająco wyglądającego wypadku bez szwanku. Szybka decyzja i odpowiedna technika zeskoczenia z niehamującego motocykla były kluczowe. Sama maszyna wbiła się w dmuchaną barierę i stanęła w płomieniach.

Viñales' scary crash at over 200kmh | 2020 Styrian GP

Po wypadku Vinalesa na Red Bull Ringu pojawiły się czerwone flagi i wyścig został przerwany na czas naprawy bariery ochronnej. Po restarcie zawodnicy przejechali pozostałe 12 okrążeń. Wyścig o GP Styrii wygrał Miguel Oliveira, drugi był Jack Miller, a podium uzupełnił Pol Espargaro.

d1a6l35

Wyścig o GP Styrii był drugim z rzędu w tym sezonie rozgrywanym na austriackim Red Bull Ringu. Podobnie jak w przypadku Formuły 1, również kalendarz MotoGP musiał zostać znacząco zmieniony z powodu pandemii koronawirusa i Austriacy postanowili w sezonie 2020 zorganizować dwa wyścigi na swoim torze.