Trwa ładowanie...

Włosi chcą, by zestaw głośnomówiący był standardem w każdym aucie

Share
Włosi chcą, by zestaw głośnomówiący był standardem w każdym aucie
Źródło: zdjęcie producenta
d1swjf8

Rozmowa przez telefon jest bardziej niebezpieczna od prowadzenia samochodu po wypiciu alkoholu i nawet od dużej prędkości - takie są wyniki analiz przeprowadzonych we Włoszech. Kierowcy w tym kraju prawie w ogóle nie korzystają z zestawów głośnomówiących.

Przyczyną 20 procent wypadków samochodowych w Italii jest rozmowa przez trzymany w ręku przez kierowcę telefon komórkowy. Dopiero na następnych miejscach znalazły się alkohol i nadmierna prędkość - to dane krajowego Automobilklubu, zawarte w raporcie przygotowanym na targi wyposażenia samochodów w Rimini. Oczywiście, podkreśla się, że pozostałych przyczyn nie można bagatelizować, ale warto zwrócić uwagę na to, jak wielkim zagrożeniem może być rozmowa przez komórkę.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
W analizie odnotowano, że choć w samochodach włoskich kierowców jest mnóstwo gadżetów i urządzeń, to najrzadsze wśród nich są właśnie systemy pozwalające prowadzić rozmowę bez trzymania telefonu w ręku. Kierowcy ich nie mają przede wszystkim dlatego, że tylko kilku producentów samochodów oferuje takie rozwiązania w podstawowym wyposażeniu. Zdecydowana większość umieszcza je zaś w dodatkowych, czasem kosztownych, pakietach albo sprzedaje osobno. W sprawozdaniu podkreślono, że oznacza to, iż za akcesoria, które mają fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach, trzeba dodatkowo zapłacić. To niedopuszczalne - oceniają eksperci.

- Wiadomo, że rozmowa telefoniczna w aucie na pewno nie przedłuża życia, dlatego trzeba zrobić wszystko, by rozpowszechnić użycie zestawów głośnomówiących oraz doprowadzić do tego, by znajdowały się ona w podstawowym wyposażeniu każdego samochodu - powiedział koordynator analiz Antonio Coppola, cytowany przez media.

d1swjf8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1swjf8
d1swjf8
Więcej tematów