Trwa ładowanie...

Wcześniejsza wymiana opon pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze

Prognoza pogody mówi, że powrotu zimy już nie będzie. To oznacza, że można zdecydować się na wymianę opon. Tym bardziej, jeśli nie mamy zamiaru udawać się w góry ani nie jeździmy nocami, gdy możliwe są przymrozki. Im wcześniejsza wizyta w zakładzie wulkanizacyjnym, tym większa szansa na ominięcie kolejek, a nawet wypertraktowanie rabatu.

d2w60p3
d2w60p3

Tradycyjnie polscy kierowcy decydują się na wymianę opon w okolicy świąt wielkanocnych, ale na ogół można o tym pomyśleć już wcześniej. Jeśli tylko nie ma opadów śniegu, a przez większość czasu temperatura jest dodatnia, to letnie ogumienie sprawdzi się lepiej. Mimo twardszej gumy jego zaletą jest mniej rowków, a zatem większa powierzchnia styku z asfaltem. Co więcej, w wiosenne dni nierzadko jest ponad 10 stopni Celsjusza, co w połączeniu ze sporym nasłonecznieniem powoduje zbyt wysoką temperaturę pracy dla zimowych opon, które nie tylko tracą swoje właściwości, ale też dużo szybciej się zużywają.

Zatem warto już teraz rozważyć wymianę opon. Gdy wiosna zaczyna się na dobre bywa, że na wolny termin trzeba czekać nawet dwa tygodnie. Osoby zajmujące się wymianą ogumienia otwarcie mówią też, że w czasie, gdy jest jeszcze niewielu klientów, łatwiej wypertraktować rabat.

źródło: TVN Turbo

d2w60p3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w60p3
Więcej tematów