Trwa ładowanie...

Wakacje na drogach bezpieczniejsze niż przed rokiem

Wakacje na drogach bezpieczniejsze niż przed rokiemŹródło: Policja
d2ulwnj
d2ulwnj

Zaostrzenie przepisów drogowych przynosi skutek - twierdzą przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych. W lipcu 2015 roku było o 32 mniej ofiar śmiertelnych na drogach i o 705 mniej rannych niż w tym samym miesiącu zeszłego roku.

Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji ocenia, że takie dane to efekt ostrzejszego karania piratów drogowych. Najnowsze przepisy odbierają prawo jazdy na trzy miesiące kierowcy, który na obszarze zabudowanym przekroczy prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. - Kierowcy jeżdżą wolniej, to widać. Zdecydowana większość zmotoryzowanych użytkowników dróg stosuje się do przepisów - ocenia Marek Konkolewski.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak wskazała na popularność uruchomionego w zeszłym roku portalu bezpiecznyautobus.gov.pl. Można na nim sprawdzić dane autokaru, którym jedziemy na urlop. Od czerwca zeszłego roku internauci skorzystali z niego aż 220 tys. razy. Tylko w zeszłym miesiącu - 13,5 tys. razy. Dzięki portalowi każda osoba posiadająca numer rejestracyjny autokaru może sprawdzić, czy pojazd ma ważne badania techniczne, czy ma ubezpieczenie OC, czy nie jest wyrejestrowany lub kradziony.

W zeszłym miesiącu doszło do prawie 2 800 wypadków, w których 234 osoby poniosły śmierć, a blisko 3 i pół tysiąca zostało rannych.

Źródło: IAR

d2ulwnj

ll/moto.wp.pl

d2ulwnj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ulwnj
Więcej tematów