Trwa ładowanie...
d4eegg3

W piątek otwarcie nowego fragmentu S7 w Świętokrzyskiem

Od piątku, 19 maja, kierowcy pojadą pierwszymi odcinkami nowej jezdni budowanej drogi ekspresowej S7 pomiędzy Jędrzejowem i granicą woj. świętokrzyskiego z Małopolską. Cała 20-kilometrowa trasa ma być udostępniona we wrześniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek otwarcie nowego fragmentu S7 w Świętokrzyskiem
(PAP, Fot: Piotr Polak)
d4eegg3

Jak wyjaśniła rzeczniczka kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras, ekspresowa „siódemka” na tym odcinku jest budowana w śladzie istniejącej trasy, dlatego aby móc kontynuować prace przy układaniu kolejnych warstw nawierzchni jezdni, niezbędne są przełożenia ruchu.

Obecnie kierowcy już korzystają na przeważającym odcinku z nowej, wschodniej jezdni drogi ekspresowej, jeżdżąc po przedostatniej warstwie wiążącej nawierzchni. Ruch odbywa się jedną jezdnią w obu kierunkach.

- W piątek planowane jest przełożenie ruchu na zachodnią jezdnię drogi ekspresowej na odcinku o długości ponad 4 km, od budowanego węzła w Łączynie do dawnej stacji benzynowej. Jest to pierwszy odcinek tej inwestycji, z docelową warstwą ścieralną nawierzchni, oddany do dyspozycji kierowcom. Kolejny, o długości ponad kilometra, udostępniony zostanie za budowanym węzłem Mierzawa na jezdni wschodniej - wyjaśnia Pawelec-Buras.

Ruch na obu nowych odcinkach odbywać się będzie jedną jezdnią w obu kierunkach. Zmiana organizacji ruchu umożliwi wykonawcy kontynuację prac przy układaniu nawierzchni. W miarę postępu robót wprowadzane będą kolejne zmiany organizacji ruchu, które ułatwią kierowcom podróżowanie i pozwolą na dokończenie robót.

d4eegg3

Udostępnienie całego odcinka budowanej drogi ekspresowej S7 jest planowane na 22 września - po zakończeniu procedury związanej z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej trasy.

W ramach inwestycji powstaje dwujezdniowa trasa ekspresowa o długości ok. 20 kilometrów z czterema węzłami - w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa trasa z 4-kilometrową obwodnicą Wodzisławia będzie biegła w przeważającej części po śladzie istniejącej obecnie drogi krajowej nr 7.

W ramach inwestycji zaplanowano ponad trzydzieści obiektów inżynierskich, takich jak mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe, zapewniające komunikację lokalną. Wartość robót wynosi ok. 348,6 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3