Trwa ładowanie...
d3sbeyr
d3sbeyr

W okresie zbioru płodów rolnych wzrasta ryzyko poślizgu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3sbeyr

W okresie zbiorów płodów rolnych kierowcy muszą liczyć się ze zwiększonym ryzykiem poślizgu na znajdujących się na jezdni pozostałościach zanieczyszczeń związanych z pracami na polach.

W regionach, gdzie przeprowadzane są zbiory płodów rolnych jezdnie mogą zostać zabrudzone przez zanieczyszczenia pochodzące z pojazdów rolniczych. Przede wszystkim podczas deszczu jezdnia może stać się śliska. Kierowcy podczas poruszania się na terenach wiejskich muszą w tym okresie nastawić się na napotkanie za zakrętem lub wzniesieniem wolno poruszającego się pojazdu transportującego zbiory.

Często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, gdy zamiar skrętu załadowanego lub zabrudzonego pojazdu transportującego zbiory nie jest widoczny dla innych kierowców, chociażby z powodu zakrytych kierunkowskazów. Skutki uderzenia w pojazd rolniczy są dla kierujących samochodami lub dla motocyklistów z reguły bardzo poważne, co pokazują testy zderzeniowe.

d3sbeyr

W pobliżu wlotów dróg i skrzyżowań należy zachować największą ostrożność. Eksperci zalecają sygnalizować zamiar wyprzedzania wyraźnym sygnałem klaksonu i w przypadku najmniejszych wątpliwości zawsze rezygnować z wyprzedzania. Także kierujący pojazdami rolniczymi mają swe obowiązki: przed wyruszeniem w drogę powinni oni sprawdzić działanie i widoczność kierunkowskazów i świateł stopu a podczas wykonywania manewru skrętu dawać czytelne znaki.

Źródło: DEKRA

ll/sj, moto.wp.pl

Opony zimowe w niskich cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr