Trwa ładowanie...

Volkswagen Tiguan z homologacją ciężarową

Volkswagen Tiguan z homologacją ciężarową
d4kdpg5
d4kdpg5

Ofertę Volkswagena wzbogacił dziś Tiguan z homologacją ciężarową. Samochód dostępny jest z silnikiem 2.0 TDI o mocy 140 KM z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Cena pakietu „Business”, który gwarantuje homologację ciężarową, wynosi 2.049 zł netto (2.500 zł brutto). Ciężarowy Volkswagen Tiguan jest samochodem pięcioosobowym.

(fot. Volkswagen)
Źródło: (fot. Volkswagen)

Pakiet „Business” dostępny jest dla wszystkich wersji wyposażenia Tiguana: Trend&Fun, Truck&Field oraz Sport&Style. Oprócz rodzaju skrzyni biegów klienci mogą również wybierać pomiędzy napędem na jedną oś lub na cztery koła. W Polsce, w pierwszym półroczu tego roku, 82 procent kupujących Tiguana zdecydowało się na napęd 4Motion. Najbogatsza wersja Sport&Style miała największy udział w sprzedaży, wynoszący ok. 70 procent.

d4kdpg5

* ZOBACZ TEST TIGUANA * - "Mimo, że w segmencie małych SUV-ów Volkswagen Tiguan jako jeden z ostatnich otrzymuje homologację ciężarową, notuje bardzo dobre wyniki. W pierwszym półroczu tego roku w Polsce sprzedaliśmy 954 Tiguany, jest to aż o 87,80 procent więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Homologacja ciężarowa z pewnością będzie miała wpływ na dalszy wzrost udziału w rynku tego modelu” - powiedział Karol Obiegły, Dyrektor Działu Samochodów Osobowych Volkswagen.

Volkswagen Tiguan dostępny jest w europejskich salonach od września 2007 roku.

d4kdpg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kdpg5
Więcej tematów