Trwa ładowanie...

VERVA Street Racing 2014: Małysz vs Grönholm na Stadionie Narodowym!

VERVA Street Racing 2014: Małysz vs Grönholm na Stadionie Narodowym!Źródło: D.Kramski/LIVE
d39whs7
d39whs7

Podczas tegorocznej edycji VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym, która wystartuje w Warszawie 20 września, zmierzą się najlepsi kierowcy rajdowi z Polski i ze świata. Na specjalnie zaprojektowanym ziemnym torze na Stadionie Narodowym w jednym z pojedynków zobaczymy Adama Małysza i dwukrotnego mistrza świata WRC, Fina Marcusa Grönholma. Dla posiadaczy pierwszej puli 15 000 biletów - wejście na Pit Party gratis.

VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym to nowy format zawodów. W 6 kategoriach: samochodach w specyfikacji dakarowej oraz WRC, motocyklach, quadach, buggy i ciężarówkach spotkają się: Adam Małysz, Rafał Marton, Kuba Przygoński, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Tadeusz „Taddy” Błażusiak - członkowie ORLEN Team, który od 2000 roku startuje w Rajdzie Dakar. Ich przeciwnikami będą m.in. Fin Marcus Grönholm, dwukrotny mistrz świata (2000, 2002) oraz wicemistrz świata (2006, 2007) World Rally Championship, a także Marc Coma (Hiszpania) i Helder Rodrigues (Portugalia), utytułowani motocykliści z Dakaru. Rywalizacja będzie zespołowa, a kierowcy zostaną podzieleni na grupy. Klasyfikację końcową ustali suma punktów zdobytych w poszczególnych bitwach. Wkrótce ogłoszeni zostaną kolejni zawodnicy, profesjonaliści światowej klasy.

- Ogromnie się cieszę, że zostałem zaproszony do udziału w VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym. Udział w zawodach Rallycross w Polsce w 2008 r. sprawił mi dużą frajdę. Mogę się też pochwalić, że mam już grupę polskich kibiców, co jest fantastyczne! W tym roku Polska wystawiła silną ekipę doświadczonych kierowców, więc razem z kierowcami z mojego zespołu damy niezły pokaz dla kibiców. I zamierzamy się przy tym świetnie bawić! - powiedział Marcus Grönholm.

Nie bez przyczyny piąta, jubileuszowa edycja VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się pod szyldem najtrudniejszego rajdu świata. To symboliczne uhonorowanie najbardziej utytułowanego polskiego zespołu rajdowego ORLEN Team, który w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 15-lecie - powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

d39whs7

Podczas imprezy nie zabraknie też adrenaliny dla miłośników żużla. Do stolicy, po latach nieobecności, powraca jeden z najpopularniejszych sportów motorowych w Polsce. Na Stadionie Narodowym zobaczymy wyścig z udziałem czołówki zawodników, który zostanie rozegrany na żużlowym torze. Ponadto w programie znajdą się spektakularne motocyklowe akrobacje FMX, najdłuższy skok skuterem śnieżnym, pojazdy rakietowe oraz… wyścig kosiarek.

(fot. Arttu Kauranne)
Źródło: (fot. Arttu Kauranne)

Pierwsze 15 tysięcy osób, które kupią bilet na imprezę otrzyma możliwość wejścia do parku maszyn na zewnętrznej promenadzie stadionu (Pit Party). To niepowtarzalna okazja, aby z bliska obejrzeć niemal 300 sportowych, luksusowych i nietypowych samochodów i motocykli. Wkrótce zostaną ujawnione kolejne atrakcje, które uświetnią piątą edycję imprezy.

(fot. LIVE)
Źródło: (fot. LIVE)

Program VERVA Street Racing 2014 – Dakar na Narodowym:

14:00 - 18:00 Pit Party na promenadzie Stadionu Narodowego

Otwarty park maszyn tylko dla posiadaczy limitowanego biletu z wejściówką (bilety na Pit Party są jeszcze w sprzedaży!)

d39whs7

19:00 – 20:00 Pre Show na płycie Stadionu Narodowego
W planie m.in. wyścigi:
- brytyjskich, samojezdnych i zmodyfikowanych sportowo kosiarek do trawy
- terenowych radiowozów,
- traktorów.

20:00 – 22:00 VERVA Street Racing (główne show)
Polska vs. Reszta świata, czyli Bitwa Mistrzów – najlepszych zawodników rajdowych z Polski i zagranicy w sześciu kategoriach:
- samochody rajdowe w specyfikacji dakarowej,
- samochody rajdowe WRC,
- motocykle rajdowe,
- quady,
- ciężarówki,
- buggy.

W głównym show zobaczymy również - po raz pierwszy na Stadionie Narodowym - wyścig żużlowy, a rywalizacjom towarzyszyć będą dodatkowo występy światowej gwiazdy muzyki oraz pokazy:

d39whs7

- akrobacje motocyklowe FMX,
- prezentacja mocy na jet quadzie,
- skok skuterem śnieżnym,
- przejazd monster trucka,
- historyczne samochody rajdowe,
- show zwieńczy Destruction Race!

Sprzedaż biletów na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym odbywa się za pośrednictwem serwisu www.eBilet.pl. Aktualnie w sprzedaży jest pakiet najbardziej atrakcyjnych miejsc w dolnych sektorach w cenie 109,00 PLN (bilet normalny) oraz 76,00 PLN (bilet ulgowy – dzieci od 3 do 12 lat).

d39whs7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39whs7
Więcej tematów