Trwa ładowanie...
d21x8xh

Toyoty najchętniej kupowanymi samochodami na świecie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toyoty najchętniej kupowanymi samochodami na świecie
(zdjęcie producenta)
d21x8xh

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota sprzedał w 2014 roku 10,2 mln samochodów na całym świecie. Dzięki temu uzyskał on status najpopularniejszego producenta.

Toyota nieznacznie wyprzedziła drugiego w tym zestawieniu niemieckiego Volkswagena z 10,1 mln sprzedanych aut. Na trzecim miejscu znalazło się General Motors, które w 2014 roku sprzedało 9,9 mln samochodów - poinformowała w środę agencja Associated Press.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d21x8xh

Japońska firma publikując w środę dane handlowe zastrzegła, że prognozy na 2015 rok są gorsze, a koncern spodziewa się spadku sprzedaży rok do roku o 1 proc. Jednak agencja AP zwraca uwagę, że przekroczenie liczby 10 mln sprzedanych samochodów w ciągu 12 miesięcy to bardzo dobry wynik, ponieważ konkurencja w branży motoryzacyjnej ciągle rośnie, a producenci zmuszeni są do szukania nowych rynków zbytu dla swych produktów.

W stosunku do 2013 roku japoński producent odnotował w 2014 roku wzrost sprzedaży o 6 proc. na rynku amerykańskim, 13-procentowy wzrost w Chinach i 10-procentowy w Brazylii. Agencja AP przypomina, że do 2008 roku największym producentem samochodów na świecie był koncern GM, który dzierżył pozycję lidera przez siedem dekad.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Toyota w świetnych cenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d21x8xh

Podziel się opinią

Share

d21x8xh

d21x8xh