Trwa ładowanie...

Toyota Prius Plug-In: tylko 2,49 l/100 km

Toyota Prius Plug-In: tylko 2,49 l/100 kmŹródło: zdjęcie producenta
d45pcyk
d45pcyk

Toyota Prius Plug-In została zwycięzcą brytyjskiego rajdu samochodów przedprodukcyjnych "RAC Future Car Challenge". Za sprawą akumulatorów ładowanych z gniazdka średnie zużycie paliwa wyniosło zaledwie 2,49 l/100 km.

(fot. wp.pl)
Źródło: (fot. wp.pl)

Wynik osiągnięty przez Toyotę Prius Plug-In jest potwierdzeniem skuteczności technologii zastosowanej w hybrydowej Toyocie. Na niemal 100-kilometrowej trasie wystartowała hybrydowa wersja modelu z możliwością ładowania baterii z gniazdka, która zadebiutuje na europejskim rynku w 2012 roku. Średnie zużycie paliwa Priusa Plug-In wyniosło jedynie 2,49 l/100 km.

Toyota Prius Plug-In będzie samochodem łączącym niskiego spalania z efektywnością hybrydowego systemu napędowego i zasięgiem nieograniczonym pojemnością baterii. Dzięki zastosowaniu baterii litowo-jonowych samochód będzie mógł pokonać dystans ok. 25 km wyłącznie na silniku elektrycznym, a następnie płynnie przejść w tradycyjny tryb hybrydowy, wykorzystując jednocześnie silnik spalinowy i elektryczny.

d45pcyk

Czas potrzebny do całkowitego naładowania baterii z gniazdka nie przekroczy 1,5 godziny, czyniąc z Priusa Plug-In pojazd w pełni elektryczny np. przy codziennych dojazdach do pracy, a jednocześnie równie wszechstronny i wielozadaniowy co jego tradycyjna wersja, np. przy dłuższych trasach pozamiejskich.

Na polskim rynku Toyota Prius Plug-In zadebiutuje w połowie 2012 roku.

d45pcyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45pcyk
Więcej tematów