Trwa ładowanie...

Test zderzeniowy Poloneza Caro z 1993 roku

Test zderzeniowy Poloneza Caro z 1993 rokuŹródło: youtube.com
dtlhbi7
dtlhbi7

Przez ostatnie 20 lat znacznie poprawiły się standardy bezpieczeństwa w samochodach, jednak również dawniej nie każdy samochód oferował równie dobrą konstrukcję. Jednym z aut, które na początku lat 90. wyróżniało się pod względem bezpieczeństwa był nasz rodzimy Polonez Caro. Na powyższym filmie widać skuteczność kontrolowanej strefy zgniotu, która absorbuje siłę uderzenia.

Mimo wielu wad przestarzałej konstrukcji Poloneza miał on też kilka niepodważalnych zalet. Jedną z nich był poziom bezpieczeństwa na europejskim, a nawet wyższym poziomie. Na powyższym filmie widać pozytywny wynik czołowego testu zderzeniowego. Choć wynik ten trudno porównać do prób przeprowadzanych dzisiaj, gdzie uderzenia nie są centralne, to w swoim czasie Polonez mógł się pochwalić pozytywnym wynikiem.

* NAJBEZPIECZNIEJSZE SAMOCHODY ROKU * Zasługą tego była strefa zgniotu, która absorbowała energię uderzenia. Nie bez znaczenia była też solidna konstrukcja. Z jej powodu Polonez był cięższy od zachodniej konkurencji, ale też bardziej wytrzymały.

sj, moto.wp.pl

dtlhbi7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtlhbi7
Więcej tematów