Trwa ładowanie...
d38a4a3

Tegoroczne wakacyjne tankowanie droższe nawet o 40 zł. Mimo obniżek nadal płacimy sporo

Choć w ostatnich dniach ceny paliw na stacjach maleją, to dziś tankując pełen 50-litrowy bak popularną benzyną 95 zapłacimy średnio o 33 zł więcej niż rok temu. Jeśli tankujemy samochód z silnikiem wysokoprężnym, to tegoroczny wydatek za jednorazowe napełnienie baku będzie wyższy o 42 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny paliw w dół, ale jest drożej niż przed rokiem
Ceny paliw w dół, ale jest drożej niż przed rokiem (East News, Fot: Adrian Slazok/REPORTER)
d38a4a3

Kończy się rok szkolny i zaczynają wakacje, a to oznacza wzmożone zainteresowanie tankowaniem, szczególnie na stacjach przy głównych szlakach drogowych prowadzących do miejscowości wypoczynkowych. Z raportu cen zrealizowanego przez e-petrol.pl wynika, że w ostatnim tygodniu potaniały wszystkie rodzaje paliw. W przypadku benzyn spadek wyniósł 3-5 gr, a olej napędowy potaniał o 4 gr. Obniżka nie ominęła także autogazu, którego cena spadła o 3 gr. Na polskich stacjach tuż przed wakacjami za najpopularniejszą benzynę bezołowiową 95 płaciło się średnio 5,04 zł/l, a za litr diesla 4,99 zł.

Z analizy e-petrol.pl na najbliższe dni wynika, że ceny paliw powinny jeszcze zostać lekko skorygowane w dół, przy czym wiele zależy od decyzji właścicieli poszczególnych stacji, co do wysokości ich marży. Na stacjach paliw w ostatnim tygodniu czerwca – zgodnie z analizą portalu e-petrol.pl – zarówno ceny benzyny 95 jak oleju napędowego będą mieścić się w przedziale 4,95-5,05 zł/l. W przypadku autogazu, na stacjach paliw będzie można spotkać ceny z przedziału 2,07-2,15 zł/l.

W najbliższym czasie powinny też spaść ceny w hurcie, czyli paliw w rafineriach. To daje nadzieje na dalsze spadki cen w kolejnych wakacyjnych tygodniach.

Źródło: e-petrol.pl

d38a4a3

Podziel się opinią

Share

d38a4a3

d38a4a3