Trwa ładowanie...

Syrena na Euro już prawie gotowa

Syrena na Euro już prawie gotowaŹródło: PAP/Grzegorz Michałowski
d18tafa
d18tafa

W marcu tego roku wciąż była bardziej marzeniem, niż zrealizowanym przedsięwzięciem. Dziś sytuacja wygląda już całkiem inaczej. Syrena Macieja Maciaka jest gotowa, by stać się ciekawostką Euro 2012.

Polska motoryzacja nie istnieje już od dawna. Nie znaczy to jednak, że miłośnicy krajowych samochodów zapomnieli o czasach, których w naszych taśm produkcyjnych zjeżdżały nie tylko Ople, włoskie Fiaty i dostawcze Volkswageny. Maciej Maciak chce, by stworzony przez niego samochód nawiązujący do legendarnej Syreny, stał się nieoficjalną maskotką Euro 2012. Auto nie jest repliką, a raczej wariacją na temat tego, czym dziś mogłaby być „Skarpeta”, gdyby samochód ten przetrwał do dnia dzisiejszego.

Auto posiada nadwozie stylizowane na kultowy produkt FSO i FSM. Dwudrzwiowe nadwozie zostało osadzone płycie podłogowej z BMW 330 E46. Z niemieckiego pojazdu pochodzi również silnik o mocy 230 KM. Dla zabierającej na pokład dwie osoby i ważącej tylko 800 kg Syreny to wystarczająco dużo, by wprowadzić serce kierowcy w żwawszy rytm. Konstruktor samochodu zamierza pojawić się nim w każdym polskim mieście, w którym rozgrywane będą mecze Euro 2012.

tb/

d18tafa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18tafa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj