Trwa ładowanie...

Syrena Meluzyna R. Znamy ceny i szczegóły techniczne

d41uih1
d41uih1

Byliśmy pierwszą redakcją w Polsce, która miała okazję poczuć emocje płynące z jazdy nową Syreną Meluzyną R, czyli sportową wersją auta, które wkrótce ma wejść na rynek również jako seryjny samochód. Wyścigówkę można już zamawiać: powstanie zaledwie 25 sztuk tego pojazdu.

Plany ponownego wprowadzenia na rynek marki Syrena ma firma AK Motor. Ich realizację rozpoczęła od opracowania sportowego modelu, który zbudował w wersji jeżdżącego prototypu Paweł Dytko i jego firma Proto Cars z Nysy. Samochód został pokazany dziennikarzom tuż przed Rajdem Barbórki (właśnie wówczas nim jeździliśmy). Podczas Kryterium Asów na ul. Karowej mogła go zobaczyć szersza publiczność.

Właściciel AK Motor od razu zapowiedział, że na auto można już składać zamówienia. Teraz podzielił się szczegółami technicznymi i ceną. Wyścigówka bez drogowej homologacji (tylko na zawody sportowe) ma kosztować równowartość 60 tys. euro (261 tys. zł).

Syrena Meluzna R to samochód dwumiejscowy. Jego wymiary to: długość - 4037 mm, szerokość - 1821 mm, wysokość - 1439 mm i rozstaw osi - 2508 mm. Waga pojazdu o konstrukcji rurowej to 1,1 tony.

Sercem auta jest silnik 2,0 litra z doładowaniem, który generuje 400 KM. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje ok. 3,5 sekundy. Meluzyna R ma wyczynową skrzynię biegów i podzespoły oraz napęd na cztery koła.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)
(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

MAK

d41uih1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41uih1
Więcej tematów