Sprężyny zamiast opon. Rosjanie mają sposób na poprawę komfortu w aucie

Firmy oponiarskie co rusz pokazują rozwiązania, które mają poprawić zarówno bezpieczeństwo jak i komforty jazdy. Cały czas są to jednak wariacje na temat tradycyjnych opon. W rosyjskim warsztacie postanowili podejść do sprawy inaczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opona ze sprężyn zamontowana w starej ładzie
Opona ze sprężyn zamontowana w starej ładzie (Zrzut ekranu, Fot: YouTube)
WP

Kto mówi, że felga musi być pokryta gumą? Dlaczego zamiast niej nie użyć czegoś innego, jak chociażby sprężyń? Odpowiedzi na to pytanie szukała ekipa rosyjskiego programu Garage 54. Zachęceni pytaniami od swoich widzów poszli na złomowisko, skąd przynieśli nieużywane sprężyny zawieszenia. Skrócili je i następnie przyspawali do małej felgi. Tak przygotowane koła założyli na tylną oś starej łady. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.

Prowadzący jest zachwycony komfortem jazdy. Twierdzi, że tył auta jest idealnie resorowany, a żaden z wybojów nie jest odczuwalny. Test przeprowadził na nieubitej drodze, co jeszcze bardziej podkreśla, jak przyjemnie musi się jechać w takim aucie. Na koniec porównał komfort jazdy do podróżowania w samochodzie znacznie wyższej klasy. Jedynym problemem był tylko hałas.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba pilnować ciśnienia. Oczywiście poziom bezpieczeństwa takiego rozwiązania każe traktować to tylko jako ciekawostkę. Film z przygotowania "opony" i jej testów znajduje się poniżej, lecz jest dostępny tylko w języku angielskim.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP