WP
WP

Specjalna wersja Infiniti Q50 na rynek chiński

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Infiniti ogłosiło, że na rynek chiński trafi model Q50 o zwiększonym o 48 mm rozstawie osi. Dzięki temu udało się uzyskać więcej przestrzeni na tylnych siedzeniach.

Q50L ma być realizacją strategii wpisania się w specyficzny chiński rynek i będzie dostępny tylko tam. Premiera odbywa się na Targach Motoryzacyjnych w Chengdu. Klienci będą mieli do wyboru 5 wersji wykończenia: komfortową, elegancką, sportową, luksusową oraz luksusowo-sportową. Dostawy rozpoczną się na początku listopada.

Całkowita długość pojazdu to 4852 mm, zaś rozstaw osi zwiększył się do 2898 mm. Auto jest napędzane 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem (211 KM, 350 Nm). Z motorem jest sprzężona 7-biegowa przekładnia automatyczna z trybem manualnym. Q50L wyposażono w system kierowania adaptacyjnego, podwójny ekran dotykowy, asystenta pasa ruchu i system nastrojowego oświetlenia wewnętrznego.

WP
(fot. Zdjęcie producenta)
Podziel się

Istotny jest fakt, że Q50L będzie pierwszym modelem Infiniti, wytwarzanym lokalnie na tak ważny rynek jak chiński. Produkcja odbywać się będzie w fabryce Xiangyang w prowincji Hubei, która staje się czwartą montownią marki na świecie. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2014 r. Infiniti sprzedało o 130 proc. samochodów więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. Łączna liczba dostarczonych pojazdów przekroczyła 14 000.

Wprowadzenie Q50L ma uczynić Chiny drugim największym rynkiem zbytu dla Infiniti.

Źródło: Infiniti

WP

ll/sj, moto.wp.pl

Duży wybór haków holowniczych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź oferty!

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP