Trwa ładowanie...

Śląska policja rozpoczyna Kampanię Motocyklową

Śląska policja rozpoczyna Kampanię MotocyklowąŹródło: Facebook
d1v0dmv
d1v0dmv

Rusza kampania motocyklowa śląskiej policji "Szacunek + Zrozumienie + Równowaga = Bezpieczeństwo" na 2013 r. Ubiegłoroczna edycja trafiła do kilku milionów polskich kierowców.

Rozpoczął się sezon motocyklowy. Policyjna kampania jest skierowana nie tylko do miłośników jednośladów, ale też kierowców. - Im więcej zrozumienia i szacunku na drodze tym bezpieczniej. Kampania jest tylko jednym z elementów bezpieczeństwa na drodze, ale radykalne zmniejszenie liczby zabitych motocyklistów daje nam olbrzymią satysfakcję i motywację do działania w tym roku - powiedział podkomisarz Mirosław Dybich z KWP w Katowicach.

Przygotowania do akcji trwały przez całą zimę. W tym roku położony zostanie nacisk na media społeczne (Facebook), film edukacyjny oraz konkurs. Na drogach natomiast możemy spodziewać się akcji policyjnych dotyczących bezpieczeństwa motocyklistów, badań i prowokacji. Funkcjonariusze przestrzegają przed zbyt agresywnym wejściem w nowy sezon. - Trzeba zachować podwójną ostrożność ponieważ na wielu drogach zalega jeszcze piach i żwir po zimie, zaś kierowcy jeszcze nie przywykli do patrzenia w lusterka częściej ze względu na motocyklistów - dodaje Dybich.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego kierowcy będą zachęcani do współpracy na drodze. Wiele zależy od chęci, dobrego nastawienia i nienadużywania uprzejmości innych. Szacunek, zrozumienie i rozwaga mają wpływ na bezpieczeństwo.

Źródło: Śląska Policja

ll/moto.wp.pl

d1v0dmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v0dmv
Więcej tematów