Trwa ładowanie...
d2gprbi

Skoda pokazała projekt wnętrza koncepcyjnego SUV-a Vision E

Podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju Skoda zaprezentuje koncepcyjnego SUV-a nazwanego Vision E. Pokazano już szkice nadwozia i teraz przyszedł czas na wnętrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda pokazała projekt wnętrza koncepcyjnego SUV-a Vision E
(Materiały prasowe)
d2gprbi

Skoda Vision E przede wszystkim zapowiada nowy model, jakim będzie Kodiaq Coupe. Zapewne nie otrzyma on tak futurystycznych świateł, jak widzeliśmy na szkicach, ale można się spodziewać, że model produkcyjny będzie garściami czerpał z konceptu. Tak było w przypadku wcześniejszych aut nazwanych Vision, które zapowiadały Rapida, nowego Superba i Kodiaqa. Dodatkowo Vision E będzie pierwszym w pełni elektrycznym samochodem Skody i pokaże, że już niedługo auta o takim napędzie trafią do oferty czeskiej marki.

Jeśli chodzi o projekt wnętrza, już na pierwszych pokazanych szkicach widać, że mamy do czynienia z zabiegiem typowym dla aut koncepcyjnych – nadwozie przypomina model produkcyjny, ale już w środku styliści dostali wolną rękę i całość prezentuje się bardzo futurystycznie.

Cztery kubełkowe fotele niczym z samochodu sportowego to coś, czego raczej nie ma co się spodziewać w produkcyjnej Skodzie. Podobnie wygląda sytuacja z minimalistyczną deską rozdzielczą z centralnym ekranem dotykowym systemu multimedialnego i dwoma dodatkowymi na górze deski rozdzielczej – dla kierowcy i pasażera. Ten za kierownicą zastępuje zegary i (wzorem Peugeotów) został umieszczony powyżej niej.

Materiały prasowe

Po szkicach nadwozia i wnętrza widać, że Skoda Vision E nie będzie miała słupka B, co wygląda efektownie, ale też możemy być pewni, że takie rozwiązanie nie trafi do modelu produkcyjnego. Nie zapewniałoby to wystarczającej sztywności nadwozia i bezpieczeństwa.

d2gprbi

Przyszłościowy projekt wnętrza ma współgrać z elektrycznym napędem i funkcjami autonomicznej jazdy, które mają być prezentowane przez koncept Vision E.

Skoda swojego nowego SUV-a zapowiadającego Kodiaqa Coupe zaprezentuje podczas targów w Szanghaju 19 kwietnia.

d2gprbi

Podziel się opinią

Share

d2gprbi

d2gprbi