Trwa ładowanie...

Scanie napędzane gazem CNG dla MPO Warszawa

Scanie napędzane gazem CNG dla MPO WarszawaŹródło: zdjęcie producenta
d5gvn7a
d5gvn7a

Scania dostarcza MPO Warszawa pierwsze pojazdy komunalne zasilane gazem CNG. Łącznie stołeczne przedsiębiorstwo podpisało kontrakt na zakup 29 śmieciarek.

Po ulicach Warszawy jeździ już 19 pojazdów, 10 kolejnych dołączy do floty MPO w 2014 i 2015 r. Zakupione Scania P 270 DB6x2 4HNB posiadają to auta 3-osiowe, z ostatnią osią skrętną. Charakteryzują się krótkim rozstawem osi (3,5 m) oraz zwartą konstrukcją, co ułatwia manewrowanie na wąskich i krętych ulicach. Za komfort pracy oraz optymalną ładowność odpowiada zawieszenie na poduszkach pneumatycznych.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Na szczególną uwagę zasługuje 9-litrowy silnik EEV Euro 5 o mocy 270 KM zasilany gazem CNG. Pojazdy wyposażone są w pełni automatyczną skrzynię biegów Allison, co wydłuża żywotność układu napędowego i zwiększa efektywność pracy silnika. Użycie CNG pozwala na znaczne oszczędności, dodatkowo kompozytowe zbiorniki gazu ziemnego są lżejsze i trwalsze od klasycznych butli gazowych o ok. 700-800 kg, tym samym nie ograniczają ładowności pojazdu.

Warto zaznaczyć, że dotychczas po stołecznych drogach jeździła tylko jedna śmieciarka napędzana gazem. Pojazdy objęte są pełną, 3-letnią umową obsługowo-naprawczą. Jest to pierwszy tak duży kontrakt na zakup pojazdów komunalnych Scania.

Źródło: Scania

ll/moto.wp.pl

d5gvn7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5gvn7a
Więcej tematów