Trwa ładowanie...

Samochód czy iPhone?

Samochód czy iPhone?Źródło: PAP/CTK/Rene Fluger
d1n48ni
d1n48ni

Branża motoryzacyjna ma ostatnio dużo problemów. Niezadowoleni pracownicy, wzrastające ceny paliw, spadający popyt na nowe samochody. Teraz na horyzoncie pojawiło się nowe zagrożenie - iPhone.

W dzisiejszych czasach posiadanie nowoczesnego smartphone’a jest ważniejsze dla nastolatków, niż zdanie egzaminu na prawo jazdy. To niepokojąca informacja dla producentów aut.

- Samochód był kiedyś symbolem dojrzałości i wolności - mówi Sheryl Connelly, manager ds. globalnych trendów konsumenckich z firmy Ford Motor Company. - Teraz wejście w dorosłe życie wiąże się z zakupem zaawansowanego telefonu.

Badanie przeprowadzone przez firmę Gartner dowodzi, że 46 procent ankietowanych w wieku od 18 do 24 lat wybrałoby dostęp do internetu i najnowszych technologii ponad dostęp do własnego samochodu. iPhone jest więc dziś swoistym odpowiednikiem dobrego auta sportowego.

d1n48ni

Statystyki opublikowane przez amerykański Departament Transportu Drogowego potwierdzają słabnące zainteresowanie nastolatków motoryzacją. W 1978 roku 50 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych w wieku 16 lat miało już prawo jazdy; w roku 2008 tylko 30 procent.

- Prowadzenie samochodu to dla młodych strata czasu, ponieważ nie można wówczas pisać do znajomych wiadomości tekstowych i uaktualniać swojego statusu w portalach społecznościowych - dodaje Connelly. -Osoby te wolą więc podróżować komunikacją miejską.

(źródło: mototarget.pl)

sj

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj