Trwa ładowanie...
d3sbeyr

Samochód ciężarowy zarejestrowany na kategorię B? Polak potrafi

Portale ogłoszeniowe roją się od ciekawostek. Czasem są to nietypowe projekty, czasem rzadko spotykane pojazdy. Tym razem trafiliśmy na samochód ciężarowy, do którego prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciężarówka, a może jednak nie?
Ciężarówka, a może jednak nie? (allegro.pl)
d3sbeyr

Oferowane Iveco Daily ma bowiem – według zapewnień sprzedawcy – dopuszczalną masę całkowitą wynoszącą 3,5 tony. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu Iveco oferowało taki samochód), gdyby nie fakt, że jest to wersja 65C18. Rzut oka do specyfikacji producenta i jasno widać, że pojazd został sprzedany z dopuszczalną masą całkowitą rzędu 6,5 tony.

ID ogłoszenia 6968619533 allegro.pl
ID ogłoszenia 6968619533

Co prawda, gdy wyjechał z fabryki jego masa własna wynosiła trochę ponad 2,3 tony, jednak nie jest w to wliczana zabudowa. A ta – raz jeszcze, według sprzedającego – jest spora. Ma 6,2 metra długości, 2,3 metra szerokości i spokojnie powinna pomieścić 15 europalet. Do kompletu dochodzi jeszcze ciężka winda załadowcza. Łatwo policzyć, że do skrzyni nie załadujemy zbyt ciężkich przedmiotów.

ID ogłoszenia 6968619533 allegro.pl
ID ogłoszenia 6968619533

Samochód został sprowadzony z Niemiec. Przy takiej specyfikacji technicznej od kierującego powinno być wymagane prawo jazdy kat. C. Tymczasem, tym konkretnym Iveco pojedziemy (przynajmniej teoretycznie) z uprawnieniami na zwykłą "osobówkę". Z ogłoszeniem można zapoznać się tutaj.

d3sbeyr

Podziel się opinią

Share

d3sbeyr

d3sbeyr