Trwa ładowanie...
dm6e9sl

Rząd nie pomoże budowniczym autostrad?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd nie pomoże budowniczym autostrad?
(GDDKiA)
dm6e9sl

Coraz częściej pojawiają się sygnały, że rządowa propozycja uregulowania należności wobec podwykonawców na budowach autostrad problemu nie rozwiąże - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Chodzi o to, że projekt pomija podwykonawców dalszych, a więc takich, którzy nie mieli umów z generalnym wykonawcą, a także firmy niebudowlane świadczące różne usługi dla generalnego wykonawcy. Ponadto część podwykonawców podpisała umowy z pośrednikami, od których nie da się nic uzyskać, bo nie mają majątku.

Marcin Sonnenberg, radca prawny z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uważa, iż może się okazać, że wypłacenie podwykonawcom pieniędzy z budżetu państwa zostanie uznane za niedozwoloną pomoc publiczną. A wtedy będą musieli je oddać i to z odsetkami.

Zdaniem Pawła Kuglarza, radcy prawnego specjalizującego się w zamówieniach publicznych, konieczne jest objęcie nowymi regulacjami wszystkich firm, które mają jakiekolwiek umowy z generalnym wykonawcą i wprowadzenie obowiązku informowania zamawiającego, czyli np. GDDKiA, o wszystkich podwykonawcach.

dm6e9sl

Podziel się opinią

Share

dm6e9sl

dm6e9sl