WP

Ruszyła produkcja elektrycznego Nissana

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyła produkcja elektrycznego Nissana
WP

Nissan uruchomił w swoich japońskich zakładach, w Oppama produkcję zupełnie nowego, elektrycznego modelu Leaf, którego sprzedaż rozpocznie się już w grudniu w Japonii i USA, a na początku 2011 r. na wybranych krajach Europy.

Podziel się

Leaf będzie produkowany w zakładach w Oppama, obok modeli z silnikami benzynowymi, takich jak Nissan Juke i Cube. Część linii produkcyjnej została zmodyfikowana w ten sposób, że na etapie, w którym zwykle samochód jest wyposażany w zbiornik paliwa instaluje się moduł akumulatorów, natomiast silniki elektryczne montowane są na etapie, w którym pod maskę tradycyjnego samochodu trafia silnik spalinowy.

WP

Moduły akumulatorów litowo-jonowych do Nissana Leaf są produkowane przez firmę Automotive Energy Supply Corporation (AESC) w Zama (Japan), będącą joint-venture powołanym przez Nissan Motor Co., Ltd. i NEC Corporation. Moduły akumulatorów złożone z czterech ogniw są montowane w Zama, a następnie przewożone do zakładów Nissana w Oppama, gdzie w zespołach liczących po 48 ogniw są instalowane w miejscu przewidzianym w samochodzie elektrycznym na pakiet akumulatorów.

* TUTAJ ZOBACZYSZ FILM, JAK JEŹDZI NISSAN LEAF *

Podziel się

Moce produkcyjne zakładów w Oppama wynoszą 50 tys. pojazdów rocznie. Produkcja Nissana Leaf ruszy także w Smyrna (USA) pod koniec 2012 roku oraz w Sunderland (GB) na początku 2013 roku. Po uruchomieniu produkcji w pełnej skali Nissan będzie produkował 150 tys. pojazdów rocznie w Smyrna i 50 tys. w Sunderland.

WP

Leaf jest pierwszym w 100 proc. elektrycznym zeroemisyjnym pojazdem produkowanym przez sojusz Renault-Nissan. Nissan, wspólnie ze swoim partnerem w sojuszu chce zostać globalnym liderem w dziedzinie mobilności z zerową emisją. Do dziś sojusz zawarł już 80 umów partnerskich dotyczących mobilności z zerową emisją z władzami państwowymi i samorządowymi oraz firmami na całym świecie.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP