ycipk-s8ijl7
ycipk-s8ijl7

Rajd Faraonów: Przygoński wicemistrzem świata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-s8ijl7

Motocyklista Orlen Teamu Jakub Przygoński zajął trzecie miejsce w kończącym sezon Rajdzie Faraonów w Egipcie i wywalczył tytuł wicemistrza świata FIM.

Przygoński był trzeci na ostatnim etapie zawodów, którego trasa liczyła 414 km, w tym 350 km odcinków specjalnych, i prowadziła z Tibniyi do Kairu. W klasyfikacji generalnej rajdu awansował na trzecie miejsce, bowiem do mety z powodu awarii silnika nie dotarł Hiszpan Jordi Viladoms.

Trzecia lokata wystarczyła Polakowi do utrzymania przewagi w klasyfikacji mistrzostw świata nad czterokrotnym zdobywcą tytułu Hiszpanem Markiem Comą, który w Egipcie był najlepszy. Mistrzem świata został drugi na mecie w Kairze Portugalczyk Helder Rodrigues.

ycipk-s8ijl7

- Stawka była bardzo wyrównana. Walczyliśmy w zasadzie na sekundy na odcinkach specjalnych. Trzecie miejsce niesamowicie cieszy, prawie tak samo jak tytuł wicemistrza świata - ocenił Przygoński.

Czwarty w mistrzostwach świata był Jacek Czachor, który nie ukończył piątkowego etapu i nie został sklasyfikowany.

Rajdu Faraonów nie ukończył Marek Dąbrowski, który 70 km przed metą miał awarię. Jednak już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza świata Open Trophy, czyli wśród motocyklistów jeżdżących maszynami o pojemności większej niż 450 ccm. Od 2012 roku będzie używać tylko motocykli z silnikami o pojemności do 450 ccm.

Klasyfikacja generalna Rajdu Faraonów:

ycipk-s8ijl7
  1. Mark Coma (Hiszpania, KTM) 25:58.07
  2. Helder Rodrigues (Portugalia, Yamaha) strata 13.37
  3. Jakub Przygoński (Polska, KTM) 17.59
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-s8ijl7

ycipk-s8ijl7
ycipk-s8ijl7