Trwa ładowanie...
d2bnc8k

Przemysław Saleta zrezygnował ze sprzedaży auta. Powód – nowa akcyza

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemysław Saleta zrezygnował ze sprzedaży auta. Powód – nowa akcyza
(Facebook)
d2bnc8k

*Kilka tygodni temu opublikowaliśmy informację o tym, że Przemek Saleta chciał sprzedać swoje auta. Teraz sportowiec zmienił zdanie, ponieważ jeśli planowane zwiększenie stawek akcyzy zostanie wprowadzone, zakup kilkuletniego auta z dużym silnikiem będzie kosztował znacznie więcej. *

Wybitny sportowiec, Przemysław Saleta, jest także wielkim miłośnikiem amerykańskiej motoryzacji. Niedawno informowaliśmy, że jego dwa auta zostały wystawione na sprzedaż. Nie znamy losu buicka wildcata z 1970 roku z silnikiem V8 o mocy 370 KM, ale wiemy, że chevrolet impala SS z 1996 roku zostanie z Saletą na dłużej.

Pierwotnie nowsze z aut było wystawione za 55 tysięcy złotych, a później jego cena spadła do 40 tys. zł. Saleta napisał w ogłoszeniu: "Samochód jest w moim posiadaniu od 2006 roku, bezwypadkowy, dużo modyfikacji. Najważniejsze to zakuty silnik, stroker 383, wydech Borla, hamulce nawiercane i wentylowane, customowe światła przód i tył. Ponadto wyremontowana i wzmocniona skrzynia biegów, elektryczna pompa wody, karbonowa okleina." Według nas Impala SS to jeden z najciekawszych samochodów Chevroleta z lat 90. XX wieku.

d2bnc8k

* Przemek Saleta sprzedaje swoje auta - to samochody dla prawdziwego faceta *

Rządowe plany wprowadzenia nowej akcyzy, która dla takiego auta miałaby wynosić aż ponad 18 tysięcy złotych, częściowo wpłynęły na zmianę decyzji sportowca o sprzedaży auta, dlatego że jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to rynkowe ceny takich samochodów znacznie wzrosną.

Na Facebooku Przemek Saleta napisał:
_ Z ulgą informuję, że oferta sprzedaży Chevroleta Impala SS jest już nieaktualna. Znalazłem garaż na zimę, dzisiaj wylatuję do Tajlandii, a mając perspektywę nowej akcyzy od stycznia, głupotą byłaby jej sprzedaż. Tym bardziej, że uwielbiam jeździć tym samochodem. _

Informacje o projekcie nowej akcyzy znajdziesz tutaj.

Jakub Tujaka, Wirtualna Polska

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

d2bnc8k

Podziel się opinią

Share

d2bnc8k

d2bnc8k