Trwa ładowanie...

Polska firma projektuje linię produkcyjną dla Forda

Polska firma projektuje linię produkcyjną dla FordaŹródło: Materiały prasowe
d6y8xdh
d6y8xdh

Firma Control Solutions z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni projektuje linię produkcyjną silników Forda w Indiach. Jest to kolejny projekt polskiego przedsiębiorstwa dla czołowych producentów samochodów na świecie.

Firma Control Solutions uczestniczy w projekcie przebudowy linii produkcyjnej samochodów Forda w Sanand w Indiach. Gdyńscy automatycy są odpowiedzialni za uruchomienie pięciu nowych stacji automatycznych składających silniki tej marki. Generalnym wykonawcą projektu jest niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp System Engineering. Dotyczy on linii składającej małe, ekonomiczne silniki. Są to 3-cylindrowe, wysokoprężne jednostki o pojemności 1,2 litra. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na grudzień tego roku.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Właściciel firmy Patryk Smok powiedział, że Control Solutions w ramach projektu dla fabryki w Indiach przygotowuje specjalistyczne oprogramowanie dla stacji automatycznych montujących silniki. - Firma ma przygotować oprogramowanie na sterowniki programowalne, czyli komputer maszyny, która obsługuje określony proces montażu - dodał. Powiedział, że firma uruchamia też zaprogramowane maszyny, które są montowane w kraju lub zagranicą. Poinformował również, że firma planuje budowę własnej hali produkcyjnej w Gdańsku, w której w przyszłości mają powstawać projektowane przez nią maszyny. - Proponujemy zupełnie nowe rozwiązania, prototypy maszyn, więc musimy być bardzo elastyczni i dostosowywać się do warunków proponowanych przez zleceniodawców. Nie prowadzimy intensywnych działań handlowych, a kolejne kontrakty otrzymujemy w wyniku polecania naszych usług w środowisku branżowym. Nie prowadzimy intensywnych działań handlowych, a kolejne kontrakty otrzymujemy w wyniku polecania naszych usług w środowisku branżowym -
zauważył.

Firma realizuje projekty w fabrykach na całym świecie. - Nie jest to pierwszy projekt dla Forda więc znamy standardy tego koncernu, co ułatwiło nam start w przetargu - dodał Smok. Zauważył, że zleceniodawca oczekiwał np. posiadania przez pracowników firmy dodatkowych certyfikatów np. przeszkolenia w zakresie standardów programowania robotów ABB. - Takie wymagania zmuszają nas do ciągłego dokształcania się i tym samym podnoszą umiejętności i kwalifikacje naszych pracowników - podkreślił.

d6y8xdh

Control Solutions powstała pięć lat temu; realizuje projekty dla czołowych producentów samochodów na świecie, m.in. Jaguar Land Rover, Volkswagen, Volvo, BMW i Ford. Firma działa głównie na zagranicznych rynkach, współpracując z największymi firmami branży automotive w Europie i na świecie. Zatrudnia 20 inżynierów posiadających specjalistyczną wiedzę i certyfikaty, umożliwiające pracę na najbardziej zaawansowanych systemach i urządzeniach wykorzystywanych przez ten sektor przemysłu (m.in. ABB, KUKA czy Siemens). Kilka miesięcy temu firma zdobyła nagrodę Gryfa Gospodarczego (wyróżnienie przyznawane dynamicznie rozwijającym się, pomorskim firmom) jako Nadzieja Pomorskiego Biznesu.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj