WP

Policjant zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyznę zdradził odwrotnie założony kask

Komendant policji z Sierpca zatrzymał mężczyznę poruszającego się na motorowerze. Choć na głowie miał kask ochronny, to założył go na odwrót. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a ponadto nie miał przy sobie wymaganych dokumentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakładanie kasku po pijanemu okazało się trudnym zadaniem.
Zakładanie kasku po pijanemu okazało się trudnym zadaniem. (WP.PL)
WP

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 marca, w godzinach popołudniowych. Wracający do domu funkcjonariusz dostrzegł mężczyznę na drodze wojewódzkiej nr 560 w miejscowości Goleszyn. Poza odwrotnie założonym kaskiem, uwagę funkcjonariusza przykuł nietypowy tor jazdy – motorowerzysta poruszał się całym pasem ruchu.

Policjant zatrzymał motorower, wylegitymował się i wezwał na miejsce patrol drogówki. Okazało się, że 44-latek miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Jechał też bez kompletu dokumentów, ponieważ motorower kupił kilka godzin wcześniej.

Teraz mężczyznę czekają odpowiedzialności za popełnione przestępstwo jazdy "na podwójnym gazie", wykroczenia drogowe oraz koszty związane z usunięciem pojazdu na parking strzeżony. Może mu grozić nawet do dwóch lat więzienia.

WP

Zobacz wideo: Alkoblokada w samochodzie. Inni kierowcy pomagali nam w przestępstwie

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP