Trwa ładowanie...
djbzgkc

Polacy wciąż lekceważą zapinanie pasów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy wciąż lekceważą zapinanie pasów
(zdjęcie producenta)
djbzgkc

Co czwarta osoba nie zapina pasów, gdy jedzie na tylnym siedzeniu samochodu - wynika z raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To przerażające dane - alarmują policjanci i eksperci od bezpiecznej jazdy. W Niemczech robi to 90 proc. pasażerów.

W chwili wypadku energia człowieka, który waży około 76 kilogramów, jest tak ogromna, że można porównać ją ze wzrostem wagi tej osoby do dwóch i pół tony. - Tymczasem Polacy lekceważąco podchodzą do zapinania pasów - mówi IAR Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Rada przeprowadziła wśród Polaków badanie. - Wyniki są zatrważające. Co trzeci mówi, że jeżeli jedzie się ostrożnie, pasy nie są potrzebne - dodaje Konrad Romik. Co dziesiąty kierowca natomiast nigdy nie zapina pasów dziecku przewożonemu w foteliku. Policja przekonuje, że pasy bezpieczeństwa zwiększają szanse przeżycia w razie wypadku. - Poduszki powietrzne, chronią, ale tylko wraz z zapiętymi pasami- podkreśla podinspektor Marek Konkolewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji.

djbzgkc

Przeciętny Polak jeździ piętnastoletnim autem. Nie zawsze jest ono w dobrym stanie technicznym. - Jeśli nie stać minie na luksusowy samochód, to musi mnie być stać na zapięcie pasów bezpieczeństwa - mówi Marek Konkolewski.

Z myślą o młodzieży Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadziła przez cały dzień na warszawskim Torwarze specjalne spotkanie na temat konieczności zapinania pasów w autach. Młodzi mogą skorzystać z symulatorów i gier komputerowych i tak przekonać się, do czego prowadzi niezapinanie pasów, zarówno na przednim jak i na tylnym siedzeniu samochodu.

Źródło: IAR

ll

Rabat na opony Nokian WR D3 z montażem. Sprawdź! >>

djbzgkc

Podziel się opinią

Share
djbzgkc
djbzgkc
Więcej tematów