Trwa ładowanie...

Pokażą jak zapinać pasy bezpieczeństwa

Pokażą jak zapinać pasy bezpieczeństwaŹródło: zdjęcie producenta
d2i8yhl
d2i8yhl

Ruszyła druga edycja programu „Lotos – Mistrzowie w pasach”. Jej ambasadorem jest rajdowiec Kajetan Kajetanowicz.

W ubiegłym roku miała miejsce pilotażowa wersja akcji. Na wybranych stacjach Lotosu w województwie pomorskim grupa ekspertów przeprowadzała inspekcje montażu fotelików oraz prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że trudno było znaleźc poprawnie zamocowany fotelik. Co więcej, po skontrolowaniu 400 osób poprawnie zapięte pasy odnotowano zaledwie u ok. 10 proc. z nich.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Druga edycja kampanii ma na celu zmniejszenie tego niepokojącego wyniku. Grupa Lotos po konsultacji z partnerami (Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz portal fotelik.info) postanowiła rozszerzyć jej zasięg na całą Polskę. Program zakłada liczne seminaria i konferencje na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapinania pasów oraz montażu fotelików. Tak jak w ubiegłym roku, na wybranych stacjach benzynowych Lotos przewidziano „pit stopy”, na których eksperci dokonają inspekcji pasów i fotelików.

Przykładamy ogromną wagę do działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nasz program ma określać i utrwalać dobre nawyki odpowiedniego zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przypominać o tym, jak ważne dla życia dziecka jest przewożenie go w dobrze zamontowanym foteliku. Poprzez działania prewencyjne i edukacyjne chcemy zainteresować nim wszystkich użytkowników samochodów, zarówno kierowców, jak i pasażerów – powiedziała Jowita Twardowska z Lotosu.

Źródło: Lotos

d2i8yhl

ll/moto.wp.pl

d2i8yhl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i8yhl
Więcej tematów