Trwa ładowanie...
dog3y00
dog3y00

Podkarpackie/ W lipcu przejezdny będzie ostatni odcinek autostrady A4

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dog3y00

20 lipca br. przejezdny ma być ostatni odcinek autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem na Podkarpaciu. Ruch na tym fragmencie odbywał się będzie jednak z utrudnieniami - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus.

Ponad 41-kilometrowy odcinek autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem to ostatni fragment tej trasy, który do tej pory nie był oddany do użytku.

W styczniu 2014 r. GDDKiA zerwała kontrakt na jego budowę ze spółką Polimex-Mostostal. Powodem były znaczne opóźnienia w budowie. Przetarg na jego dokończenie wygrało konsorcjum firm Budimex (lider) i Strabag. Kontrakt z GDDKiA został podpisany we wrześniu 2014 r. na kwotę ponad 719 mln zł. W styczniu br. umowa została aneksowana i kwota zwiększyła się o prawie 216 mln zł. Zwiększenie wartości wynikało z potrzeby zrealizowania programów naprawczych m.in. dwóch wiaduktów nad linią kolejową.

dog3y00

Jak powiedziała PAP Rarus, odcinek ma być przejezdny 20 lipca przed Światowymi Dniami Młodzieży. Zaznaczyła jednak, że ruch będzie się odbywał z utrudnieniami.

"W maksymalnie trzech lokalizacjach ruch pojazdów będzie odbywał się po jednej jezdni w obu kierunkach. Podyktowane jest to koniecznością zakończenia programów naprawczych obejmujących przebudowę nasypów oraz naprawę dwóch wiaduktów autostradowych zlokalizowanych nad liniami kolejowymi. Wspólnie z wykonawcą robót dążymy jednak do zminimalizowania utrudnień" - zaznaczyła.

Oddanie do ruchu autostrady już bez żadnych utrudnień planowane jest na koniec sierpnia br. Do wykonania pozostaną wówczas prace związane z terenem przyległym do autostrady, m.in. drogami serwisowymi i zbiornikami retencyjnymi. "Zakończenie wszystkich prac planowane jest na koniec października br." - dodała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Autostrada A4 jest częścią biegnącej z Europy Zachodniej na Ukrainę trasy, leżącej w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym; przecina on Polskę od zachodniej granicy z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca, przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady A4 w Polsce wyniesie ok. 670 km.

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00