Trwa ładowanie...
d2bw3kq

Pasażerka trzymała nogi na desce rozdzielczej w czasie kolizji. Obrażenia oduczyły ją tego nawyku

Pasażerowie często nie dbają o to, żeby siedzieć w prawidłowej pozycji. Jako serwis motoryzacyjny regularnie przestrzegamy przed zakładaniem nóg na deskę rozdzielczą, a dziś mamy przykład z życia, co się dzieje w przypadku uderzenia przodem i wystrzału poduszki powietrznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzymanie nóg na desce rozdzielczej podczas podróży jest bardzo niebezpieczne
Trzymanie nóg na desce rozdzielczej podczas podróży jest bardzo niebezpieczne (Fot. Jakub Tujaka)
d2bw3kq

Zakładanie nóg na deskę rozdzielczą to nagminna praktyka u pasażerów. Poduszka powietrzna przy wystrzale zamiast chronić głowę, działa na nogi, które unosząc się, mogą spowodować poważne obrażenia.

Przekonała się o tym pewna Amerykanka. Po matce trójki dzieci spodziewałbym się większej odpowiedzialności, jednak ta kobieta nie słuchała swojego męża, który często zwracał jej uwagę na pozycję, w której spędza podróż.

Pewnego dnia inny kierowca wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu dróg i doszło do kolizji. Ford, którym podróżowało małżeństwo, uderzył w bok innego pojazdu. Na skutek wystrzelonej poduszki powietrznej kobieta doznała licznych obrażeń.

Kobieta ze złamaną nogą przez poduszkę powietrzną Fot. CBS News
Kobieta ze złamaną nogą przez poduszkę powietrzną (Fot. CBS News, Fot: cbs news)

Ich lista jest dość długa: skomplikowane wielokrotne złamanie nogi, rozbity nos, złamanie nadgarstka i uraz szyjnego odcinka kręgosłupa oraz obrażenia klatki piersiowej.

d2bw3kq

Wypadek miał miejsce dwa lata temu, jednak jedna z amerykańskich telewizji zainteresowała się tematem i okazało się, że 24 miesiące po tym zdarzeniu kobieta nadal boryka się ze skutkami tej kolizji. Ma problemy z chodzeniem i przechodzi rehabilitację ręki.
Co ciekawe, pozostali uczestnicy zdarzenia wyszli z niego zupełnie bez szwanku.

   Fot. The Drive
(Fot. The Drive)

Warto dodać, że miesiąc temu przestrzegaliśmy przed podobnymi zdarzeniami i komentarze czytelników wskazywały na to, że w Polsce kierowcy zwracają uwagę na to, w jakiej pozycj podróżują pasażerowie.

d2bw3kq

Podziel się opinią

Share
d2bw3kq
d2bw3kq
Więcej tematów