Trwa ładowanie...
d4b3nlu

Pasażerka trzymała nogi na desce rozdzielczej w czasie kolizji. Obrażenia oduczyły ją tego nawyku

Pasażerowie często nie dbają o to, żeby siedzieć w prawidłowej pozycji. Jako serwis motoryzacyjny regularnie przestrzegamy przed zakładaniem nóg na deskę rozdzielczą, a dziś mamy przykład z życia, co się dzieje w przypadku uderzenia przodem i wystrzału poduszki powietrznej.
Share
Trzymanie nóg na desce rozdzielczej podczas podróży jest bardzo niebezpieczne
Trzymanie nóg na desce rozdzielczej podczas podróży jest bardzo niebezpieczneŹródło: Fot. Jakub Tujaka
d4b3nlu

Zakładanie nóg na deskę rozdzielczą to nagminna praktyka u pasażerów. Poduszka powietrzna przy wystrzale zamiast chronić głowę, działa na nogi, które unosząc się, mogą spowodować poważne obrażenia.

Przekonała się o tym pewna Amerykanka. Po matce trójki dzieci spodziewałbym się większej odpowiedzialności, jednak ta kobieta nie słuchała swojego męża, który często zwracał jej uwagę na pozycję, w której spędza podróż.

Pewnego dnia inny kierowca wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu dróg i doszło do kolizji. Ford, którym podróżowało małżeństwo, uderzył w bok innego pojazdu. Na skutek wystrzelonej poduszki powietrznej kobieta doznała licznych obrażeń.

Kobieta ze złamaną nogą przez poduszkę powietrzną Fot. CBS News
Kobieta ze złamaną nogą przez poduszkę powietrznąŹródło: Fot. CBS News, Fot: cbs news

Ich lista jest dość długa: skomplikowane wielokrotne złamanie nogi, rozbity nos, złamanie nadgarstka i uraz szyjnego odcinka kręgosłupa oraz obrażenia klatki piersiowej.

d4b3nlu

Wypadek miał miejsce dwa lata temu, jednak jedna z amerykańskich telewizji zainteresowała się tematem i okazało się, że 24 miesiące po tym zdarzeniu kobieta nadal boryka się ze skutkami tej kolizji. Ma problemy z chodzeniem i przechodzi rehabilitację ręki.
Co ciekawe, pozostali uczestnicy zdarzenia wyszli z niego zupełnie bez szwanku.

   Fot. The Drive
Źródło: Fot. The Drive

Warto dodać, że miesiąc temu przestrzegaliśmy przed podobnymi zdarzeniami i komentarze czytelników wskazywały na to, że w Polsce kierowcy zwracają uwagę na to, w jakiej pozycj podróżują pasażerowie.

d4b3nlu

Podziel się opinią

Share
d4b3nlu
d4b3nlu
Więcej tematów