Trwa ładowanie...
ycipk-4kxkzj

Od 1 marca podwyżki na A4. Więcej zapłacą auta dostawcze i z przyczepami

1 marca 2019 r. zmieni się wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5. Stawka opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 1 oraz bonifikata dla motocykli pozostaną na dotychczasowych poziomach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 1 marca podwyżki na A4. Więcej zapłacą auta dostawcze i z przyczepami
(East News, Fot: Monkpress)
ycipk-4kxkzj

Zmiany oznaczają, że pojazdy kategorii 2 i 3 będą teraz na każdej bramce objęte opłatą w wysokości 20 zł (do tej pory było to 18 zł). Większa podwyżka obejmie pojazdy kategorii 4 i 5 (o więcej niż trzech osiach licząc z ewentualnymi przyczepami i ponadnormatywne) - ich właściciele będą musieli zapłacić 35 zł zamiast 30 zł. Dla kierowców osobówek ceny się nie zmienią i dalej będą wynosić 10, a motocykliści płacą połowę tej stawki.

– Zmiana wysokości opłat za przejazd jest związana z zaplanowanymi na najbliższy czas inwestycjami, obejmującymi również prace nieprzewidziane w umowie koncesyjnej. W 2019 roku chcemy kontynuować prace związane z modernizacją infrastruktury autostradowej, wprowadzić nowe, jeszcze wygodniejsze formy płatności – mówi Rafał Czechowski, rzecznik Stalexportu Autostrady Małopolskiej. – Mimo zmiany stawek użytkownicy A4Go oraz kart zbliżeniowych kartA4, na podstawie impulsów zakupionych do końca lutego, mogą przez dwa kolejne lata jeździć autostradą według dotychczasowego cennika – dodaje.

Wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów wszystkich kategorii od 1 marca 2019 r. wynosić będzie na każdym z dwóch placów poboru opłat:
5,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: motocykle;
10,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach;
20,00 zł – pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe
o dwóch osiach z przyczepami;
20,00 zł *– pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami;
*
35,00 zł
– pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne.

ycipk-4kxkzj
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kxkzj

ycipk-4kxkzj
ycipk-4kxkzj