Trwa ładowanie...

Piękne zachowanie kierowców na autostradzie. Utworzyli potrzebny korytarz życia

W Polsce nie ma obowiązku tworzenia korytarzy życia, ale to nie znaczy, że nie ma co tego robić. Pokazał to przykład z autostrady A2, gdzie odpowiednie ustawienie samochodów pozwoliło służbom dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Share
d41qccq

O korytarzach życia mówi się często w negatywnym świetle. Bez problemów można znaleźć filmy pokazujące kierowców, którzy chcąc ominąć korek korzystają z wolnego miejsca i jadą tam pod prąd. Często słyszymy także o tym, że Polacy nie potrafią poprawnie utworzyć pasa dla karetki czy straży pożarnej.

Tymczasem – jak pokazuje wideo – nie ma co generalizować. Kierowcy na autostradzie A2, którzy utknęli w korku, ustawili swoje auta przy krawędziach jezdni. Dzięki temu zostawili miejsce na korytarz życia. Autor filmu nakręcił, jak samochód pogotowia skorzystał z miejsca by sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do poszkodowanych w zdarzeniu.

Warto zauważyć, że w Polsce prawo nie nakazuje tworzenia korytarza ratunkowego. Inaczej sytuacja na przykład w Niemczech, gdzie kierowca, który tego nie zrobi może liczyć się z mandatem w wysokości 200 euro (ok. 860 zł).

d41qccq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41qccq
d41qccq
Więcej tematów