Trwa ładowanie...
d15izip

Obniżki cen paliw na stacjach utrzymają się do świąt. Ale i tak jest drożej niż przed rokiem

Ceny paliw na stacjach spadły średnio o 4-5 gr na litrze. Jednak wiele zależy od konkretnych stacji, bo różnice bywają znaczące. Dobrą wiadomością jest to, że benzyna bezołowiowa 95 jest najtańsza od kwietnia, jednak nadal dla większości kierowców święta będą droższe niż przed rokiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny paliw jeszcze nieco spadną
Ceny paliw jeszcze nieco spadną (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d15izip

Z analizy cen paliw na stacjach przygotowanych przez BM Reflex wynika, że jeszcze nie wszędzie uwzględniono przeceny z rynku hurtowego. Dlatego, o ile lokalnie widzimy spadki kwot na pylonach w przypadku benzyny 95 do poziomu 4,55-4,60 zł/l i 4,80 zł/l dla diesla, to wciąż przeważają ceny benzyny na poziomie 4,80-4,90, a oleju napędowego 5,10-5,20 zł/l. Taka sytuacja powoduje, że różnice między najniższym a najwyższym poziomem cen poszczególnych paliw sięgają nierzadko 60 gr na litrze.

W tym tygodniu najniższe ceny benzyny 95 odnotowano w województwach dolnośląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Za litr tego paliwa płacimy tu średnio 4,77 zł. Olej napędowy najtańszy jest w województwach łódzkim, śląskim i dolnośląskim - średnio poniżej 5,10 zł/l. Najdroższe paliwa mamy w województwie zachodniopomorskim, tu litr benzyny 95 kosztuje średnio 4,93, a diesla – 5,21 zł. Na podobnym, wysokim poziomie zatankujemy benzynę bezołowiową 95 w mazowieckim i kujawsko-pomorskim.

W przyszłym tygodniu eksperci BM Reflex spodziewają się dalszych obniżek cen paliw, choć ich skala może być nieznacznie mniejsza. Podkreślenia wymaga fakt, że drugi tydzień z rzędu sytuacja na rynku hurtowym pozostaje względnie stabilna, zwłaszcza porównaniu z dynamiką zmian we wcześniejszych tygodniach.

źródło: BM Reflex

d15izip

Podziel się opinią

Share

d15izip

d15izip