Trwa ładowanie...
d2yhwm8

Nowy system Toyoty oparty na komunikacji między autami i infrastrukturą

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy system Toyoty oparty na komunikacji między autami i infrastrukturą
(zdjęcie producenta)
d2yhwm8

Toyota jako pierwszy producent na świecie wprowadza na rynek pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego, który jest oparty na komunikacji między samochodami, oraz między samochodami a infrastrukturą drogową.

Produkt stanowi element powstającego w Japonii Systemu Inteligentnego Transportu. Dzięki niemu kierowca otrzymuje informacje o otoczeniu, jakich nie są w stanie dostarczyć czujniki zainstalowane w samochodzie - m.in. o zmieniających się światłach czy obecności pojazdów i pieszych w miejscach niewidocznych z auta.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Co to oznacza w praktyce? Podczas jednego z najbardziej niebezpiecznych manewrów - skrętu w lewo - system monitoruje otoczenie i ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie sygnałem świetlnym i dźwiękowym. Alarm uruchamia się, gdy kierowca zdejmie nogę z hamulca i rusza, a system rejestruje potencjalne przeszkody. Układ powiadomi prowadzącego o zbliżaniu się pojazdu uprzywilejowanego, czerwonym świetle (gdy sygnalizacja jest wyposażona w odpowiednie urządzenia), jak również o tym, ile czasu pozostało do zmiany z czerwonego światła na zielone.

(fot. Materiały prasowe)

Istotną zaletą jest utrzymanie stałej łączności z innymi autami, dzięki której system w czasie rzeczywistym reaguje na zmianę prędkości pojazdów w otoczeniu. Aktywny tempomat samoczynnie zachowuje bezpieczne odległości między samochodami, zmniejszając wahania prędkości i poprawiając płynność ruchu.

d2yhwm8

ITS Connect będzie wprowadzony jeszcze w tym roku do trzech modeli oferowanych przez Toyotę na rynku japońskim. Z czasem rozwiązanie pojawi się także w innych samochodach.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

Pióra wycieraczek samochodowych do każdego samochodu. Sprawdź! >>

d2yhwm8

Podziel się opinią

Share

d2yhwm8

d2yhwm8